Data : 19 06 2018
KryeTitujt :
Putin rrit buxhetin e shtetit, nafta baza e ekonomisë

Putin rrit buxhetin e shtetit, nafta baza e ekonomisë

Reuters raporton se kryeministri rus Dmitri Medvedev njoftoi gjithashtu se qeveria e tij do të rriste moshën e pensionit, 60-65 për burrat dhe 55 deri 63-vjeç për gratë. Qeveria ruse njoftoi një rritje të TVSH-së prej 18 deri në 20 [...]
Edi Rama: Prefekti i Kukësit të mos firmosë vendimin

Edi Rama: Prefekti i Kukësit të mos firmosë vendimin

Reagon edhe kryeministria, në lidhje me dekorimin e Gafur Mazrekut, ish- deputetit të PS-së që qëlloi në parlament demokratin Azem Hajdari. Pasi bashkia e Matit i dha Mazrekut titullin “Qytetar Nderi”, kryeministria shprehet se vetë [...]
Universiteti i Elbasanit, promotor ndryshimesh për Arsimin e Lartë në Shqipëri

Universiteti i Elbasanit, promotor ndryshimesh për Arsimin e Lartë në Shqipëri

Universiteti i Elbasanit kthehet në promotor ndryshimesh për Arsimin e Lartë në Shqipëri. Nën kujdesin e Rektorit të Universitetit të Elbasanit “Aleksandër Xhuvani”, profesor dr. Skender Topi, në bashkëpunim me Universitetin [...]
Shpëtim Idrizi: Lajmet e vjetra të deputeteve të larguara nga PDIU sot shiten si të reja

Shpëtim Idrizi: Lajmet e vjetra të deputeteve të larguara nga PDIU sot shiten si të reja

Shpëtim Idrizi, kreu i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, ka reaguar pas lajmit se dy deputete të partisë së tij i janë bashkuar PS. Ishte Reme Lala që dha lajmin e largimit të saj dhe të Elena Xhinës nga Dibra. Për Idrizin asgjë [...]
Gazeta austriake, Kurier: Kundërshtarët, e akuzojnë Ramën se fle në një krevat me oligarkët

Gazeta austriake, Kurier: Kundërshtarët, e akuzojnë Ramën se fle në një krevat me oligarkët

  Një grup me gazetarë austriake kanë zbarkuar në Shqipëri këto ditë ku janë pritur në kryeministri nga Edi Rama, mes spekulimeve se Austria i ka kërkuar Shqipërisë që të presë refugjatët e refuzuar nga Europa. Gazeta [...]
Thumanë-Fushë Krujë-Vorë-Kashar, Orikum–Himarë  dhe Milot-Balldren,me koncesion

Thumanë-Fushë Krujë-Vorë-Kashar, Orikum–Himarë dhe Milot-Balldren,me koncesion

  Programi “një miliard euro” i qeverisë, për zhvillimin e infrastrukturës përmes partenritetit publik-privat, përveç rrugës së Arbrit,  janë së paku edhe 3 akse të tjera rrugore që do të ndërtohen sipas kësaj formule I [...]
DASH jep alarmin: Ngjarjet si është Kupa e Botës, janë cak potencial i sulmeve tërroriste

DASH jep alarmin: Ngjarjet si është Kupa e Botës, janë cak potencial i sulmeve tërroriste

Sot, Departamenti Amerikan i Shtetit ka tërhequr vërejtjen për sulm terrorist ndaj Kampionatit Botëror, që sivjet po mbahet në Rusi. Në një njoftim të zakonshëm për udhëtime ndaj shtetasve amerikanë, departamenti i Shtetit ka theksuar [...]
Ervin Çuli: Mirush Kabashi ka gënjyer për censurën në shfaqje

Ervin Çuli: Mirush Kabashi ka gënjyer për censurën në shfaqje

Drejtori i Teatrit Kombëtar Ervin Çuli, drejtori i Teatrit Kombëtar ka sqaruar reagimin e tij ndaj artistit të njohur Mirush Kabashi, pas qëndrimit që ky i fundit shprehu në emisionin “Studio e hapur” në “News24”. Pas deklaratave [...]
Kryeministri Edi Rama: Tani kemi mundësi që jo vetëm rrugën e Arbrit

Kryeministri Edi Rama: Tani kemi mundësi që jo vetëm rrugën e Arbrit

Kryeministri Edi Rama duke folur për projektet e zhvillimit për Lurën,  foli për fokusin në agroturizëm, si një mundësi e mirë për të dalë nga varfëria. “Përgjigja është që në vend se të synohet e pamundura dhe njerëzit [...]