Data : 20 02 2019
KryeTitujt :

Si u dashuruan Rikard e Marjeta Ljarja gjatë filmit “Në pyjet me borë ka jetë”

INTERVISTA/ Flet ish-ushtaraku i lartë, Ilirian Ballaj: “Filmat tanë artistikë, pavarësisht se kanë pasur brenda vetes edhe ideolgjizima, e kishin atë nga halli, se ua kërkonin. Por vetë ata, aktorët, regjisorët dhe skenaristët, [...]
NJË LIBËR QË TË PAN JOHURËN E NXJERR NË DRITËN TRONDITËSE TË VËRTETËSISË

NJË LIBËR QË TË PAN JOHURËN E NXJERR NË DRITËN TRONDITËSE TË VËRTETËSISË

NJË LIBËR QË TË PAN JOHURËN E NXJERR NË DRITËN TRONDITËSE TË VËRTETËSISË   Rreth librit të Enver Lepenicës ” Himne, këngë dhe marshe patriotike të Ballit Kombëtar”   Qazim Shehu, poet   Studiuesi Enver Memishaj – [...]

E DREJTA E NJERIUT…

E DREJTA E NJERIUT…  Dëgjojmë shpesh të flitet për të drejta njerëzore, të njohura me një dokument të pranuar nga gjithë qeveritë botërore por dimë edhe tjetrën se pak ose aspak zbatohen. Nuk kam ndërmend të përsëris [...]
Shalsi: “4 HEC-et nuk duhet të shiten,rrisin 4 herë faturën e shqiptarëve”

Shalsi: “4 HEC-et nuk duhet të shiten,rrisin 4 herë faturën e shqiptarëve”

Deputeti socialist, Eduard Shalsi, ka reaguar sot ashpër mbi shitjen e 4-HEC-eve, gjë që sipas tij, do të rrisë 4 herë faturën e energjisë së shqiptarëve. Ai i ka kërkuar qeverisë shqiptare të pezullojë shitjen e 4 HEC-ve, duke [...]
Deputetet e PD : Ti hiqet mandati Fidel Yllit

Deputetet e PD : Ti hiqet mandati Fidel Yllit

Deputeti i Partisë Socialiste, Fidel Ylli në përgjigje të padisë së një grupi deputetësh të PD-së, tha sot se në asnjë moment nuk është gjendur në konflikt interesi, dhe se në veprimtarinë e tij nuk ka patur asgjë antiligjore. Duke [...]