Data : 16 08 2018
KryeTitujt :
Petrit Vasili:Ditën për diell, kryeministri futi duart për mbylljen e cështjes “Xhafaj”

Petrit Vasili:Ditën për diell, kryeministri futi duart për mbylljen e cështjes “Xhafaj”

Petrit Vasili, kreu i grupit të LSI-së,  shkruan se kryeprokurorja Arta Marku është e kapur nga kryeministri Rama, i cili sipas tij ndërhyri për të mbyllur dosjen për vëllain e ministrit të Brendshëm, Xhafaj. Reagimi i plotë:        Kryeprokurorja [...]
Angela Merkel: Duhet shmangur lufta tregtare me Shtetet e Bashkuara

Angela Merkel: Duhet shmangur lufta tregtare me Shtetet e Bashkuara

Angela Merkel, Kancelarja gjermane,  tha se Bashkimi Evropian do të bëjë çdo përpjekje për të shmangur luftën tregtare me Shtetet e Bashkuara, porse edhe Uashingtoni duhet t’iu bashkohet këtyre përpjekjeve. Administrata e presidentit [...]
4 korrik 1776-2018/ 242 vjet, nga Deklarata e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës

4 korrik 1776-2018/ 242 vjet, nga Deklarata e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës

Deklarata e Pavarësisë së SHBA-ve, dokumenti i lirisë dhe të drejtave që frymëzoi popujt e botës HISTORI/ 4 korrik 1776-2018/ 242 vjet, nga Deklarata e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ajo që zyrtarizoi [...]
Serbët i kanë  “Ujësjellësit” në Mitrovicë, 13 milionë euro borxhe

Serbët i kanë “Ujësjellësit” në Mitrovicë, 13 milionë euro borxhe

Aktualisht, borxhet që komunat veriore të cilat administrohen nga serbët i kanë Kompanisë Rajonale “Ujësjellësi”në Mitrovicë,  kanë arritur shumën prej 13 milionë eurosh. Për këtë borxh kompania paguan rregullisht TVSH-në [...]
Lulzim Basha: Nuk i mbyllim sytë dhe gojën para krimit e drogës

Lulzim Basha: Nuk i mbyllim sytë dhe gojën para krimit e drogës

Lulzim Basha, kryetari i Partisë Demokratike, ka folur për protestën e zhvilluar sot në Tiranë të organizuar na opozita. Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se “në nuk i mbyllim sytë dhe gojën para krimit e drogës”. Postimi [...]
Kryeministri bullgar Bojko Borisov: BE nuk duhet të ketë frikë nga zgjerimi në Ballkanin Perëndimor

Kryeministri bullgar Bojko Borisov: BE nuk duhet të ketë frikë nga zgjerimi në Ballkanin Perëndimor

Borisov: BE nuk duhet të frikësohet nga zgjerimi Bojko Borisov Sot në Sofje, Kryeministri bullgar Bojko Borisov tha se BE nuk duhet të ketë frikë nga zgjerimi në Ballkanin Perëndimor që ka një GDP sa Sllovakia dhe popullsia është [...]
Muzetë: Një realitet për njerëzit me aftësi ndryshe

Muzetë: Një realitet për njerëzit me aftësi ndryshe

Në kuadër të 18 Majit, “Ditës Ndërkombëtare të Muzeve”, Muzeu Historik Kombëtar në bashkëpunim me Institutin e Nxënësve që Nuk Dëgjojnë në Tiranë, me Institutin e Nxënësve që Nuk Shikojnë “Ramazan Kabashi”, me Organizatën [...]
Albert Veliu: Me Agronin jam njohur në itali, teksa të dy punonim në trafikun e drogës

Albert Veliu: Me Agronin jam njohur në itali, teksa të dy punonim në trafikun e drogës

Reagon PD nëpërmjet dëshmitarit okular: Albert Veliu: Me Agronin jam njohur në itali, teksa të dy punonim në trafikun e drogës. Ai thotë se me të ka pasur një qejfmbetje në kohën kur ka rënë në burg, dhe Agroni në Shqipëri ishte [...]
BE cakton 10 detyrat për Ballkanin Perëndimor

BE cakton 10 detyrat për Ballkanin Perëndimor

- BE mbështet plotësisht rrugëtimin europian të Ballkanit Perëndimor, konfirmohet në deklaratën e përbashkët të vendeve të Unionit.   Ne, udhëheqësit e BE-së dhe shteteve të tij anëtare, në konsultim me partnerët tanë [...]