Data : 25 04 2019
KryeTitujt :
Avokatja Albana Jeminaj: Të jesh avokate do të thotë përgjegjësi e madhe dhe ndershmëri profesionale

Avokatja Albana Jeminaj: Të jesh avokate do të thotë përgjegjësi e madhe dhe ndershmëri profesionale

Intervista/ Flet avokatja Albana Jeminaj: Të jesh avokate do të thotë përgjegjësi e madhe dhe ndershmëri profesionale   Albert Z. ZHOLI Një vajzë e re që kërkon në mënyrë serioze dhe korrekte të ngjisë shkallët e karrierës. [...]
Poezi nga Mimoza Eliona Osmani

Poezi nga Mimoza Eliona Osmani

Poezi nga Mimoza Eliona Osmani Sot babi im mbush dy vjet e pesë muaj . E mbas tre ditë motra dy vjet e pesë muaj. O zot sa më mungojnë! Ish Nëntor një “shok” të themi trokiti në derë, Erdhi të bisedonte me babain [...]
Baba, Arshi Bazaj  KOLONA E BEKTASHIZMIT SHQIPTAR NE SH.B.A

Baba, Arshi Bazaj KOLONA E BEKTASHIZMIT SHQIPTAR NE SH.B.A

  Baba, Arshi Bazaj  – KOLONA E BEKTASHIZMIT SHQIPTAR NE SH.B.A Nga avokat Tartar Bazaj Një rrugëtim drejt Detroitit , shtetit të Michiganit, më bëri të zbuloja se sa shumë të vërteta të padëgjuara ndonjëherë ekzistonin [...]

Deputetja socialiste si bankomat/”Zhvat” universitetet dhe nxjerr gënjeshtrat e Ramës

CNA Aktualitet Deputetja socialiste si bankomat/”Zhvat” universitetet dhe nxjerr gënjeshtrat e Ramës Nga E.S. Shqipëria është vend i pasur. Sigurisht që po, por kjo vlen vetëm për politikanët që kërcasin dhëmbët sa [...]
Sukses i Panairit te 11-te te Kulinarise Neranxi!

Sukses i Panairit te 11-te te Kulinarise Neranxi!

Nikollaq Neranxi Sot ishte nje dite fantastike me nje pjesmarrje te jashtezakonshme! Nuk gjej fjale per te formuluar falenderimin e merituar per te gjithe ju qe ishit sot pjese e Panairit te 11-te te Kulinarise Neranxi! Mirenjohje e thelle [...]
Albert Z. ZHOLI: KOKETA

Albert Z. ZHOLI: KOKETA

Albert Z. ZHOLI: KOKETA    Tregim       Sa mbërrita në Pirea-Athinë, hyra në një dyqan veshëmbathjesh. Në një dyqan të madh plot me njerëz, që blenin ç’u duhej e dilnin të kënaqur, me ato që kishin blerë. [...]
“Albguardia”shpk më bashkëkohorja dhe e sigurta në fushën e sigurimit

“Albguardia”shpk më bashkëkohorja dhe e sigurta në fushën e sigurimit

Albguardia Sh.P.K Rruga Komuna e Parisit, Pallati Tadin Tel. 0682037152 www.albguardia.com     I nderuar Z/Znj. Ju njoftojmë se kompania “Albguardia”shpk, distributor eskluziv i Fabrikës Elektronike SICEP spa – Firenze, [...]
Poezi nga Sami Arifi

Poezi nga Sami Arifi

Poezi nga Sami Arifi Bërthama Shitsa patëm sa më s’ka, na munduan hiç pa nda! Ne jemi t‘etnisë parë, kurrë s’dorëzohemi nga çufarë! Armiqtë tanë brenda dhe jashtë, na damtuan n’mish e asht! Kur ne s’kishim rrugë më [...]
Poezi nga Tyran Prizren Spahiu

Poezi nga Tyran Prizren Spahiu

Poezi nga Tyran Prizren Spahiu Uniteti Global ALBAN … zemrën tim mbërtheu ngrohta ndjesi thua se bashkëbisedojmë ftesë bëra motrës, vëllaut, flamurit bashkë shtigjeve të sfidës jetësore të rrugëtojmë Alban, ejani si [...]