Data : 14 12 2018
KryeTitujt :
Poezi nga Albert Habazaj: Kafenetë e qytetit

Poezi nga Albert Habazaj: Kafenetë e qytetit

  KAFENETË E QYTETIT             Nga Albert HABAZAJ   Të plakura Kafenetë e qytetit, Si gaveta ushtarësh në transhe. Mendimet e përgjakura Të njerëzve të heshtur Ngrihen në ajër me tymnajën [...]
Shtypi, shoqëria dhe PuppetChannel -Politologjia

Shtypi, shoqëria dhe PuppetChannel -Politologjia

Gazetaria si pushtet besimi dhe lidhjeje me shoqërinë Nga Albert Z. ZHOLI Sot në botë kriza ekonomike në Lindjen e Mesme dhe në Afrikë, dhe luftrat lokale, kanë krijuar më së shumti dhe krizën e besimit ndaj shtetit, vetvetes, organizatave [...]
U FINALIZUA ME SHUMË SUKSES FESTIVALI AKTRIMIT RINISË KOMBIT SHQIPTAR EDICIONI DYTË

U FINALIZUA ME SHUMË SUKSES FESTIVALI AKTRIMIT RINISË KOMBIT SHQIPTAR EDICIONI DYTË

U FINALIZUA ME SHUMË SUKSES FESTIVALI AKTRIMIT RINISË KOMBIT SHQIPTAR EDICIONI DYTË  MIRA KORANÇE U FINALIZUA ME SHUMË SUKSES FESTIVALI AKTRIMIT RINISË KOMBIT SHQIPTAR EDICIONI DYTË ! U realizua me shumë sukses Festivali Edicioni Dytë [...]
Rolanda Limani: Kudo që jemi të ruajmë me fanatizëm gjuhën e bukur shqipe

Rolanda Limani: Kudo që jemi të ruajmë me fanatizëm gjuhën e bukur shqipe

INTERVISTA/ Flet kryetarja e shoqatës “12 Qershori”  Vjenë/ Austri, znj. Rolanda Limani; NATO-s dhe Amerikës i detyrohemi shumë   Kudo që jemi të ruajmë me fanatizëm gjuhën e bukur shqipe Albert Z. ZHOLI Ka lindur në Gjakovën [...]
VARFËRIA  VRET

VARFËRIA VRET

VARFËRIA  VRET             Nga Albana Jeminaj Varfëria është një përvojë shumë e vështir është një ndër fenomenet kryesorë negativë ku shumë njerëz në botë nuk e kuptojnë këtë fenomen si [...]
Edi Rama: Gjobë për shpifësit

Edi Rama: Gjobë për shpifësit

          Në “Pallatin e Brigadave” mbrëmjen e djeshme është mbajtur një darkë pune me pjesëmarrësit e konferencës së agjencive të lajmeve europiane dhe ballkanike me temë:“News Agencies vs Fake News”. Në [...]
Vasili publikon videon e Veliajt: Nuk ka rivalë për gënjeshtra!

Vasili publikon videon e Veliajt: Nuk ka rivalë për gënjeshtra!

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili përmes një postimi në ‘Facebook’, i është rikthyer sulmeve ndaj, kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.  Postimin, Vasili e shoqëron me një video të vjetër të Veliajt në [...]
“Dielli u shua…”, Berisha mesazh të ndjerë për George H. Bush

“Dielli u shua…”, Berisha mesazh të ndjerë për George H. Bush

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka shprehur ngushëllime familjes Bush për humbjen e ish-presidentit George H. Bush në moshën 94-vjeçare. Me një mesazh të ndjerë në faqen e tij në “Facebook” Berisha shkruan se dielli u shua përgjithmonë [...]
Majko: Xhorxh Bush vendosi “vijën e kuqe” në krah të Kosovës

Majko: Xhorxh Bush vendosi “vijën e kuqe” në krah të Kosovës

Ish-kryeministri Pandeli Majko, aktualisht ministër i Diasporës ka publikuar një mesazh për ndarjen nga jeta të ish-Presidentit amerikan Xhorxh H.Ë Bush në moshën 94-vjeçare. Majko shkruan se ai ishte Presidenti që vendosi vijën e [...]