Data : 25 04 2019
KryeTitujt :
Një koleksioni i veçantë i makinave Porsche

Një koleksioni i veçantë i makinave Porsche

 “Koleksion i bardhë” i makinave Porsche, që ndodhet në një vend të fshehtë, për shkak të përmbajtjes së saj, si dhe dizajnit të brendshëm të plotë, duket krejt joreal. Tifozët e Porsche, por edhe të gjithë entuziastët [...]
Zbulohet emri që do të ketë Jeep Scrambler i ri

Zbulohet emri që do të ketë Jeep Scrambler i ri

Në fillim të kësaj jave, ishte bërë e ditur se Scrambler i ri, do ta ketë emrin Gladiator. Edhe pse  nuk ka pasur ndonjë konfirmim për këtë model të vitit 2020, një rrjedhje nga kompania Jeep, ka treguar pamjen që kjo makinë do [...]
Ja si ta kurseni baterinë e celularit tuaj

Ja si ta kurseni baterinë e celularit tuaj

          Ndodh shpesh që karikoni telefonin por nuk mban shumë karikim? I ulni dritën por as ajo nuk funksionon plotësisht? Zgjidhja  u gjet! Gjatë një takimi të zhvilluar pak ditë më parë në Kaliforni, [...]
Vaj ulliri “Abas” Berat extra i virgjër

Vaj ulliri “Abas” Berat extra i virgjër

Firma “Abas” prej kaq vitesh ofron në treg vaj ulliri cilesor me shume vlera ushqyese. Ndodhemi ne qytetin e beratit dhe kemi kapacitet prej 3 tonesh. Vaji i prodhuar eshte prej disa varietetesh ulliri (kalinjot , lancino , korronek [...]
Samsung vjen me një risi

Samsung vjen me një risi

Kompania Samsung ka vendosur të vijë me një risi teknologjike. Është bërë me dije se kompania ka filluar prej tre muajsh përgatitjet për një televizion të ri, të cilin mund ta kontrollojnë njerëzit me anë të trurit. Këtë vendim [...]
Disa marifete për të marrë shumë like në Instagram

Disa marifete për të marrë shumë like në Instagram

          Të gjithë duam të kemi foto sa më të bukura në rrjetet sociale dhe padyshim të kemi pëlqime pafund, por jo gjithmonë e arrijmë këtë gjë. Por ka disa marifete që mund ti aplikoni dhe t’i zbatoni [...]
Pajisjet teknologjike dhe ekrani nuk ndikojnë në gjumin e fëmijëve

Pajisjet teknologjike dhe ekrani nuk ndikojnë në gjumin e fëmijëve

Hulumtimet e mëparshme për qëndrimin e fëmijëve para ekranit bien poshtë me studimin e fundit të Universitetit të Oksfordit. Fëmijët që kalojnë kohë para dritës së pajisjeve tekonologjike nuk kanë probleme me gjumin, thuhet sipas [...]
Del në shitje OnePlus 6T

Del në shitje OnePlus 6T

Telefoni OnePlus 6T tani është në shitje, më pak se dy javë pas lansimit i tij zyrtar. Pajisja ka një ekran të madh prej 6.41 inç, procesor Snapdragon 845, 6 / 8GB RAM, 128 / 256GB hapësirë ruajtëse, baterinë 3.700mAh gjithashtu [...]
Facebook bllokon 115 llogari

Facebook bllokon 115 llogari

Facebook tha se ka bllokuar 115 llogari të përdoruesve pasi autoritetet në Shtetet e Bashkuara e njoftuan rrjetin social për veprimtari të dyshimta që mund të lidhen me një vend të huaj. Njoftimi vjen pasi agjencitë e zbatimit të [...]