Data : 19 06 2018
KryeTitujt :
Putin rrit buxhetin e shtetit, nafta baza e ekonomisë

Putin rrit buxhetin e shtetit, nafta baza e ekonomisë

Reuters raporton se kryeministri rus Dmitri Medvedev njoftoi gjithashtu se qeveria e tij do të rriste moshën e pensionit, 60-65 për burrat dhe 55 deri 63-vjeç për gratë. Qeveria ruse njoftoi një rritje të TVSH-së prej 18 deri në 20 [...]
Kina presion Amerikës: Asnjë marrëveshje tregtare apo biznesi nëse Trump kërcënon importet nga Kina

Kina presion Amerikës: Asnjë marrëveshje tregtare apo biznesi nëse Trump kërcënon importet nga Kina

Kina paralajmëroi sot Shtetet e Bashkuara se “nuk do të hyjë në fuqi” asnjë marrëveshje tregtare apo biznesi mes dy vendeve nëse Presidenti Trump kërcënon se do të vërë tarifa apo masa të tjera që ndikojnë tek produktet që [...]
Tirana befason, qyteti i parë në Ballkan që sjell sistemin e biçikletave pa stacion “Smart Bike Share”

Tirana befason, qyteti i parë në Ballkan që sjell sistemin e biçikletave pa stacion “Smart Bike Share”

Pas revolucionit të gjelbër me mbjelljen e mbi 120 mijë pemëve, Tirana është gati të bëhet qyteti i parë në Ballkan që sjell sistemin e biçikletave pa stacion “Smart Bike Share”. Gjiganti “Mobike”, kompania që zbaton me [...]
E paimagjinuar, SHBA do të vendosë tarifa për importet e çelikut dhe aluminit nga Evropa

E paimagjinuar, SHBA do të vendosë tarifa për importet e çelikut dhe aluminit nga Evropa

  Sot, Administrata e presidentit amerikan Donald Trump njoftoi sot se SHBA do të vendosë tarifa për importet e çelikut dhe alumini nga Evropa, Kanadaja dhe Meksika, transmeton AP. Sekretari amerikan i Shtetit për Tregti, Wealbur [...]
“Filloi Lufta”,  Rusia lëshon  4 reketa balistike në Detin e Bardhë

“Filloi Lufta”, Rusia lëshon 4 reketa balistike në Detin e Bardhë

Plot, 4 reketa balistike janë lëshuar nga Rusia në Detin e Bardhë, duke qenë rasti i parë që prej Luftës së Ftohtë, që katër raketa lëshohet njëkohësisht. Sipas agjencisë së lajmeve TASS, nëndetësja bërthamore Yuri Dolgoruky [...]
E vërtetë e pabesueshme, Barak Obama marrëveshje shumë-vjeçare me “Netflix” për të prodhuar filma dokumentarë

E vërtetë e pabesueshme, Barak Obama marrëveshje shumë-vjeçare me “Netflix” për të prodhuar filma dokumentarë

Barak Obama. ish-presidenti amerikan,dhe bashkëshortja e tij Michel, kanë nënshkruar një marrëveshje shumë-vjeçare me “Netflix” për të prodhuar filma dokumentarë.   Ish-presidenti Barak Obama njoftoi sot për arritjen [...]
Flet Hysen Qendro: Ambasadori amerikan Rajerson u habit me fortifikimin tonë

Flet Hysen Qendro: Ambasadori amerikan Rajerson u habit me fortifikimin tonë

Flet Hysen Qendro: Ambasadori amerikan Rajerson u habit me fortifikimin tonë INTERVISTA/ Flet Hysen Qendro, ish-sekretar i Mehmet Shehut: “Enver Hoxha “BunkArt” e ka vizituar vetëm një herë, kurse Mehmet Shehu vetëm [...]
Ardhja nga Rusia me vapor e avionëve të parë gjuajtës “Mig-15”

Ardhja nga Rusia me vapor e avionëve të parë gjuajtës “Mig-15”

Ardhja nga Rusia me vapor e avionëve të parë gjuajtës “Mig-15” INTERVISTA/ Flet 85-vjeçari Skënder Dusha, ish-specialist i njohur i aviacionit luftarak, i të vetmit bombardues Il-28: “Ne erdhëm në atdhe bashkë me [...]
Vladimir Putin, hap zyrtarisht urën e cili lidh Rusinë me pjesën e okupuar të Krimesë

Vladimir Putin, hap zyrtarisht urën e cili lidh Rusinë me pjesën e okupuar të Krimesë

Vladimir Putin, Presidenti i Rusisë,  ka hapur zyrtarisht urën e cili lidh Rusinë me pjesën e okupuar të Krimesë. Ura më e gjatë evropiane është kritikuar nga Ukraina se është konstruktuar nga forcat okupatore ruse. Lideri i [...]