Data : 15 10 2018
KryeTitujt :
Zamir Mati: Në qytetin Dieppe të Normandisë pjesë e festivalit të 20-të ndërkombëtar të balonave

Zamir Mati: Në qytetin Dieppe të Normandisë pjesë e festivalit të 20-të ndërkombëtar të balonave

Intervista/ Flet piktori Zamir Mati, kryetar i grupit të balonistëve «Kites, Blue, Skay, Albania» në Francë Në qytetin Dieppe të Normandisë do jemi pjesë e festivalit të 20-të ndërkombëtar të balonave   -Çfarë [...]
Ahmet Shqarri: “Nga njëra ndeshje në tjetrën”, emisioni ku sporti fliste përmes zërit të radios

Ahmet Shqarri: “Nga njëra ndeshje në tjetrën”, emisioni ku sporti fliste përmes zërit të radios

Kujtimet e gazetarit të mirënjohur Ahmet Shqarri: Qe nga ajo e diel e 2 tetorit 1983, kur Radio Tirana filloi të përhapë valët e të parit emision sportiv, i quajtur që nga starti i tij e deri tani “Nga njëra ndeshje në tjetrën”… Me [...]
Aleksander Ceferin: Futbolli europian mund të shikojë prapa me krenari

Aleksander Ceferin: Futbolli europian mund të shikojë prapa me krenari

Slloveni Aleksander Ceferin, Presidenti i UEFA,, tha pas përfundimit të Botërorit të Rusisë se “futbolli europian mund të shikojë prapa me krenari të madhe, për një turne shumë të suksesshëm”, teksa Franca diskutoi me Kroacinë [...]

Kilian Mbape, ylli që “eliminon” Mesin dhe Kristiano Ronaldo

    Kilian Mbape ka marrë skenën botërore në moshën 19-vjeçare. Me Mesin dhe Kristiano Ronaldo të eliminuar, ylli i ri i futbollit botëror është sulmuesi i PSG-së, që kushtoi 180 milionë euro sapo u bë madhoren. Mbape [...]

Tarineri, Deschamps zbulon planin: Ja si e ndalëm Messin!

Didier Deschamps Trajneri i Francës, Didier Deschamps deklaroi se skuadra e tij kaloi në çerekfinale sepse diti se si të bllokonte Leo Messin. “Mendoj se homologu im argjentinas donte që t’i jepte më shumë liri, në mënyrë [...]
Xhaka dhe Shaqiri nervozojnë Putinin

Xhaka dhe Shaqiri nervozojnë Putinin

Si asnjehere në një lojë të Kupës së Botës deri më tani nuk ka qenë e mundur të dëgjosh tifozët rusë duke bërtitur “Kosova është Serbi”, një nga pak koret politike të dëgjuara në këtë turne. Rusët janë kundër pavarësisë [...]
AKADEMIA JUNIOR VLORË, PAS TITULLIT KAMPIONË TË BALLKANIT, FITOJNË VENDIN E TRETË NË ITALI

AKADEMIA JUNIOR VLORË, PAS TITULLIT KAMPIONË TË BALLKANIT, FITOJNË VENDIN E TRETË NË ITALI

  AKADEMIA JUNIOR VLORË, PAS TITULLIT KAMPIONË TË BALLKANIT, FITOJNË VENDIN E TRETË NË ITALI Nga Andi BEGAJ Nga data 30 mars  deri në 2 prill 2018 në Firence të Italisë u zhvillua kampionati futbollit për moshat U-9 dhe U-11. [...]
INTERVISTË/ Flet  shoferi i hidrocentralit  të Fierzës, Agim Laze:

INTERVISTË/ Flet shoferi i hidrocentralit të Fierzës, Agim Laze:

  Në Fierzë  kur vinte Farudin Hoxha të gjithë prisnin të dinin a kishin gabuar   Albert Z. ZHOLI   Ka punuar mbi dy vjet përgjegjës i ofiçinës ë automjeteve në hidrocentralin e Fierzës. Ishte koha kur për ndërtimin [...]
Asnjëherë nuk e kisha menduar apo ëndërruar të bëhesha gazetar sportiv

Asnjëherë nuk e kisha menduar apo ëndërruar të bëhesha gazetar sportiv

  INTERVISTË/ Flet “Mjeshtri i Madh” Ahmet Shqarri: Albert Z. ZHOLI Afërisht për gjysmë shekulli, Shqarri me zërin e tij specifik, metalik, të timbër, emocional dhe plotësisht të kuptueshëm,  ka mbërthyer pranë aparateve [...]