Data : 19 06 2018
KryeTitujt :
AKADEMIA JUNIOR VLORË, PAS TITULLIT KAMPIONË TË BALLKANIT, FITOJNË VENDIN E TRETË NË ITALI

AKADEMIA JUNIOR VLORË, PAS TITULLIT KAMPIONË TË BALLKANIT, FITOJNË VENDIN E TRETË NË ITALI

  AKADEMIA JUNIOR VLORË, PAS TITULLIT KAMPIONË TË BALLKANIT, FITOJNË VENDIN E TRETË NË ITALI Nga Andi BEGAJ Nga data 30 mars  deri në 2 prill 2018 në Firence të Italisë u zhvillua kampionati futbollit për moshat U-9 dhe U-11. [...]
INTERVISTË/ Flet  shoferi i hidrocentralit  të Fierzës, Agim Laze:

INTERVISTË/ Flet shoferi i hidrocentralit të Fierzës, Agim Laze:

  Në Fierzë  kur vinte Farudin Hoxha të gjithë prisnin të dinin a kishin gabuar   Albert Z. ZHOLI   Ka punuar mbi dy vjet përgjegjës i ofiçinës ë automjeteve në hidrocentralin e Fierzës. Ishte koha kur për ndërtimin [...]
Asnjëherë nuk e kisha menduar apo ëndërruar të bëhesha gazetar sportiv

Asnjëherë nuk e kisha menduar apo ëndërruar të bëhesha gazetar sportiv

  INTERVISTË/ Flet “Mjeshtri i Madh” Ahmet Shqarri: Albert Z. ZHOLI Afërisht për gjysmë shekulli, Shqarri me zërin e tij specifik, metalik, të timbër, emocional dhe plotësisht të kuptueshëm,  ka mbërthyer pranë aparateve [...]
Gjenerali Kim Yong-chol  pritet me protesta

Gjenerali Kim Yong-chol pritet me protesta

Gjenerali Kim Yong-chol që kryesonte një delegacion të Koresë së Veriut është pritur me protestë në ceremoninë e mbylljes së Olimpiadës së Dimrit në Pyeongchang në Korenë fqinje të Jugut. Konkretisht, Gjenerali Kim Yong-chol [...]
Barcelona, kamping talentesh në Kosovë

Barcelona, kamping talentesh në Kosovë

  Barcelona po bisedon për të hapur një kamping stërvitor në Kosovë, me qëllim zbulimin e talenteve të rinj. Klubi spanjoll ka bërë të njëjtën gjë në Bosnjë Hercegovinë në pranverën e këtij viti dhe një nga drejtuesit [...]
Sneijder kacafytet me Ebouen

Sneijder kacafytet me Ebouen

  Pas shkarkimit të Fatih Terim-it nga posti i trajnerit të Galatasarayt, lojtarët e ekipit turk sot kanë zhvilluar seancën e parë stërvitëse pa ‘Imparatorin’, shkruan ueb-faqja sportive turke “Fanatik”.Por, që në ditën [...]

Islanda kalon në avantazh, zbehen shpresat e kombëtares

Islanda kryeson me rezultatin 2 me 1 në ndeshjen ndaj Shqipërisë, një sfidë kyçe për kualifikimin e Shqipërisë në Botërorin e Brazilit.Në minutën e pestë janë islandezët që rrezikojnë përmes G. Sigurdsson me një goditje jashtë [...]
De Biazi: Jam i mërzitur jo me skuadrën, por me mënyrën si erdhi humbja

De Biazi: Jam i mërzitur jo me skuadrën, por me mënyrën si erdhi humbja

Xhani De Biazi, si asnjëherë tjetër që nga periudha kur ka marrë drejtimin e përfaqësueses sonë, ka qenë shumë i mërzitur. Jo me skuadrën, por me humbjen, për nga mënyra se si erdhi. Dje, Xhani besonte më shumë se kurrë se [...]

“Kicker”: Hasani drejt Brondby-t

  Skuadra e njohur daneze Brondby pritet të jetë destinacioni i ardhshëm i lojtarit shqiptar Ferhan Hasani. Gazeta gjermane “Kicker” ka vërtetuar interesimin e Brondbyt, dhe sipas këtyre informacioneve bisedimet janë në fazën [...]