Data : 25 04 2019
KryeTitujt :
Greqi, shqiptari përplaset për vdekje nga makina

Greqi, shqiptari përplaset për vdekje nga makina

Greqi, një 40-vjeçar shqiptar ka gjetur vdekjen në një aksident automobilistik. Ngjarja ndodhi rreth orës 12: 00 mesnatë në rrugën ‘26 Tetor’ në zonën Sfagio në Selanik. Mediat greke raportojnë se një 20-vjeçar grek kaloi me [...]
Greqi, mediat në grevë kundër masave shtrënguese

Greqi, mediat në grevë kundër masave shtrënguese

  Greqi, mediat private dhe publike kanë nisur sot një grevë 24 orëshe, gjatë ditës nuk do të ketë edicione informative në radio dhe televizione. Greva e mediave në Greqi vjen në shenjë solodariteti me grevën e Konfederatës së [...]
Vdes regjisori i famshëm, Bernardo Bertolucci

Vdes regjisori i famshëm, Bernardo Bertolucci

  Ndërron jetë në moshën 77 vjeçare Bernardo Bertolucci, një ndër regjisorët më të mëdhenj të kinemasë italiane. Autor i kryeveprave si ‘Tango e fundit në Paris’, ‘Nëntëqind’ dhe ‘Imperatori i fundit’. Bertolucci [...]
Fatmir Limaj u emërua koordinator kombëtar i dy qeverive

Fatmir Limaj u emërua koordinator kombëtar i dy qeverive

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, me propozim të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe me miratimin e dy qeverive Kosovë-Shqipëri u emërtua koordinator kombëtar i dy qeverive për mbikëqyrjen dhe zbatimin e marrëveshjeve [...]
Sulmohet ish-kryenegociatori serb për Kosovën

Sulmohet ish-kryenegociatori serb për Kosovën

  Sipas raportimeve të gazetës serbe “Blic” është sulmuar ish-kryenegociatori serb për kosovën, Borko Stefanoviç. Ai është sulmuar nga persona të maskuar në Krushec të Serbisë. Menjëherë pas sulmit është dërguar për [...]
Tsipras paralajmërim Italisë: Tërhiquni tani

Tsipras paralajmërim Italisë: Tërhiquni tani

Kryeministri grek Alexis Tsipras, ka një këshillë për Italinë, që së fundmi ka zgjedhur të konfrontohet me Brukselin në lidhje me buxhetin e saj. Tsipras tha: “Është më mirë që të bëni sot, atë që sidoqoftë do t’iu detyrojnë [...]
Vdes shqiptari në burgun grek

Vdes shqiptari në burgun grek

  Në një burg të Greqisë, një 35-vjeçar shqiptar është gjetur i vdekur. Mediat greke raportojnë se ngjarja ka ndodhur në një qeli të burgut të Tirakallasë. Ai është gjetur pa ndjenja në shtratin e tij, pasi nuk i ishte përgjigjur [...]
Haradinaj: Do t’i nënshkruajmë nëntë marrëveshje

Haradinaj: Do t’i nënshkruajmë nëntë marrëveshje

Ramush Haradinaj, në hapjen e mbledhjes së përbashkët të dy qeverive shqiptare u shpreh i bindur se nënshkrimi i nëntë marrëveshjeve do të bëhet. Gjithashtu ai tha , që populli i Kosovës dhe Shqipërisë presin më shumë nga të [...]
Mes kufirit, Maqedoni – Greqi u shkatërruan mbi 100 gurë kufitar

Mes kufirit, Maqedoni – Greqi u shkatërruan mbi 100 gurë kufitar

Persona të paidentifikuar kanë shkatërruar dhe dëmtuar 105 piramida kufitare, që e përcaktojnë kufirin midis Greqisë dhe Maqedonisë. Kjo gjë ndodhi mes 23 dhe 24 nëntorit, policia greke ka nisur hetim për këtë rast. Kjo ndodhi [...]