Data : 20 02 2018
KryeTitujt :

Maloku: G6 nuk është as e shëndetshme as e mirë

Iniciativa e ministrit të punëve të jashtme të Republikës së Malit të Zi, Igor Llukshiq për formimin e “Gjashtëshes Ballkanike”, ose shkurtimisht G6 është bërë temë diskutimi e këtyre ditëve. Shqipëria, Bosnja dhe Hercegovina, [...]
“Kosova duhet të ndjekë shembullin e Kroacisë për të luftuar korrupsionin”

“Kosova duhet të ndjekë shembullin e Kroacisë për të luftuar korrupsionin”

  Kroacia nuk ka kursyer asnjë zyrtar shtetëror kur është përfshirë në afera korruptive.Madje, në burg ka përfunduar edhe ish- kryeministri, Ivo Sanader, i cili është dënuar më dhjetë vute burgim për korrupsion.Këtë praktikë [...]

Gjermani, 5 shqiptarë dhe 1 serb, kapen me 85 kg marihuanë

   

Bullgari: Sudentët shqiptarë, sherr me vendasit, 4 të lënduar

  Një sherr masiv ndodhi ditën e djeshme në orët e para të mëngjesit në qytetin Blagoevgrad, mes studentëve shqiptarë dhe atyre vendas. Për pasojë, katër persona u plagosën, mes tyre tre shqiptarë.  Mediat bullgare raportuan [...]
Bosnje, dënohet një grua për krime lufte

Bosnje, dënohet një grua për krime lufte

Një gjykatë në Brçko, qytezë në veri-lindje të Bosnje e Hercegovinës, ka dënuar me katër vjet burg serbo-boshnjaken Monika Karan Iliç.  Iliç është shpallur fajtore për krime lufte të kryera kundër civilëve jo serbë në fillim [...]
Këngëtarja serbe për përfaqësuesen shqiptare: O idiot i shprishur, pse po bërtet!

Këngëtarja serbe për përfaqësuesen shqiptare: O idiot i shprishur, pse po bërtet!

Këngëtarja serbe, cila ka ftuar festivalin e Eurosong-ut në vitin 2007 ka ofenduar gazetarët shqiptarë dhe dyshen e përfaqësueses tonë. E pranishme në konferencën për mediat ajo i ka ofenduar gazetarët shqiptarë, pasi ia kanë [...]
Greqi, thirrje “Heil Hitler” në parlament

Greqi, thirrje “Heil Hitler” në parlament

ATHINE- Perjashtimi nga seanca e nje deputeti te Agimit te Arte u pasua me thirrje  “Heil Hitler” ne Parlamentin grek, por qe ende nuk saktesohet se prej kujt u leshuan. Thirrje u degjuan nderkohe qe rojet po e nxirrnin deputetin e penalizuar [...]
Biden: Serbia e Kosova të zbatojnë marrëveshjen

Biden: Serbia e Kosova të zbatojnë marrëveshjen

Nënpresidenti amerikan Joe Biden u takua në Uashington me Kryeministrin e Serbisë Ivica Daçiç. Sipas zyres se nënpresidentit, Biden kishte ritheksuar në takim angazhimin e Shteteve të Bashkuara për një partneritet të fortët dypalësh [...]
Sondazh, shumica e çekëve kundër euros, sllovakët e mbështesin

Sondazh, shumica e çekëve kundër euros, sllovakët e mbështesin

Çekët nuk janë shumë në favor të monedhës së përbashkët evropiane, nga ana tjetër fqinjët e tyre sllovakë në një kuadër kompleks shprehen të kënaqur për miratimin e përdorimit të saj në vendin e tyre, sipas një sondazhi [...]