Data : 15 10 2018
KryeTitujt :
Cota Luna, sozia e Claudia Cardinale fiton çmimet “PRINCESHA DI LAMBALE” dhe “Shtriga më e bukur”

Cota Luna, sozia e Claudia Cardinale fiton çmimet “PRINCESHA DI LAMBALE” dhe “Shtriga më e bukur”

Cota Luna, sozia e Claudia Cardinale fiton çmimet “PRINCESHA DI LAMBALE” dhe “Shtriga më e bukur” Albert Z. ZHOLI “PRINCESHA DI LAMBALE” Sukseset e shqiptares Cota Luna, sozia e artistes italiane, Claudia Cardinale për çdo vit [...]
Në Trevizo të Italisë inaugurohet statuja e Nënë Terezës

Në Trevizo të Italisë inaugurohet statuja e Nënë Terezës

Në Trevizo të Italisë inaugurohet statuja e Nënë Terezës NGA: VITORE STEFA LEKA FOTO GALERI Statuja e Nënë Terezës Një ditë e veçantë dhe me plot emocione ishte data 29 shtator në qytetin e Trevizos Itali ku u mblodhën [...]
Momente nga vendosja e Statujës së Nënë Terezës në Trevizo, Itali

Momente nga vendosja e Statujës së Nënë Terezës në Trevizo, Itali

  Momente nga vendosja e Statujës së Nënë Terezës në Trevizo, Itali Vitore Stefa Leka Fotografi kujtimesh te nje dite te paharruar e vendosjes se statujes te se shejntes Nen Tereza ne “Quinto di Treviso ” .   Emocionante [...]
Përfundon me sukses të jashtëzakonshëm Festivali i 8-të “Bylispolifonia”

Përfundon me sukses të jashtëzakonshëm Festivali i 8-të “Bylispolifonia”

Përfundon me sukses të jashtëzakonshëm Festivali i 8-të “Bylispolifonia” Albert Z. ZHOLI Një Festival plot gjurmë dhe histori. Një Festival unik në llojin e vetë ku morën pjesë 28 grupe Polifonike nga Shqipëria, Maqedoinia, [...]
“Bylisi dhe Polifonia” do ushtojnë fort në datën 21-22 shtator 2018

“Bylisi dhe Polifonia” do ushtojnë fort në datën 21-22 shtator 2018

“Bylisi dhe Polifonia” do ushtojnë fort në datën 21-22 shtator 2018 Festivali Ndërkombëtar “Bylispolifonia” Nga: Yzeir Llanaj – Organizator i Festivalit, President i Shoqates “Bylispolifonia: Sërish “Bylisi [...]
Stanishev pret Ballën: “Anëtarësimi i Shqipërisë në BE çështje kombëtare, nuk i shërben vetëm qeverisë, por çdo shqiptari”

Stanishev pret Ballën: “Anëtarësimi i Shqipërisë në BE çështje kombëtare, nuk i shërben vetëm qeverisë, por çdo shqiptari”

Stanishev pret Ballën: “Anëtarësimi i Shqipërisë në BE çështje kombëtare, nuk i shërben vetëm qeverisë, por çdo shqiptari” Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla zhvilloi një takim me Presidentin [...]
Balla në “EU Leadership for Democracy”: “Partitë mekanizëm i domosdoshëm në përfshirjen e qytetarëve në vendim-marrje”

Balla në “EU Leadership for Democracy”: “Partitë mekanizëm i domosdoshëm në përfshirjen e qytetarëve në vendim-marrje”

Balla mer pjesë në Konferencën Ndërkombëtare “EU Leadership for Democracy”: “Partitë politike mekanizëm i domosdoshëm në përfshirjen e qytetarëve në vendim-marrje” Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Demokracisë, [...]
Taulant Balla: Autoriteti i Aviacionit Civil të japë informacion për anullimet e fluturimeve

Taulant Balla: Autoriteti i Aviacionit Civil të japë informacion për anullimet e fluturimeve

Taulant Balla: “Autoriteti i Aviacionit Civil të japë informacion për anullimet e fluturimeve   Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla gjatë mbledhjes së Komisionit për Integrimin Europian, ku u diskutuar [...]
MODERN ART – MODERN KAFE – ABSTRAKT.- Nga:  Leonardo Voci

MODERN ART – MODERN KAFE – ABSTRAKT.- Nga: Leonardo Voci

MODERN ART – MODERN KAFE – ABSTRAKT Esse humoristike   Mbreme shkova tek zoti Jani, permetar ketu ne Athine. Me priti e gostiti me mish qingji, vere te bardhe e te kuqe, me djathe, e sallate. Ne fund na serviri kafe –moderne dhe me dhuroi [...]