Data : 25 04 2019
KryeTitujt :
E pabesueshmja e djalit nga Mirdita

E pabesueshmja e djalit nga Mirdita

Albert Z. Zholi Qante dhe pinte lotët. Mund të ishte 13 ose 14 vje. Vinte trup i imët  e i dobët. Rreth djalit ishin grumbulluar shumë shqiptarë. Të tjerë kalonin indiferentë. Ishim tek sheshi Dhafni-Athinë. Djali qante dhe [...]
Nga Xhovani SHYTI/ Plaga gjithëkombëtare që gërvishti Albin Kurti

Nga Xhovani SHYTI/ Plaga gjithëkombëtare që gërvishti Albin Kurti

Nga Xhovani SHYTI/ Plaga gjithëkombëtare që gërvishti Albin Kurti CNA Albin Kurti, politikani  karizmatik i Kosovës e më gjerë, ka dalë ditën e djeshme nga rreshti i liderëve shqiptarë dy vendorë të bërë një me vendimin [...]
NË KUJTESË TË NJË MASAKRE PËR TË MOS U PËRSËRITUT MË-KURRË!

NË KUJTESË TË NJË MASAKRE PËR TË MOS U PËRSËRITUT MË-KURRË!

NË KUJTESË TË NJË MASAKRE PËR TË MOS U PËRSËRITUT MË-KURRË! —— Në historinë e pushtimit të Shqipërisë nga nazi-fashistët shumatorja e masakrave që ka bërë armiku si p.sh : ajo e djegies së Borovës [...]
PS po qeveris si e djathtë esktreme, i kthyen shqiptarët në skllevër

PS po qeveris si e djathtë esktreme, i kthyen shqiptarët në skllevër

PS po qeveris si e djathtë esktreme, i kthyen shqiptarët në skllevër   Zotit Gramoz Ruci Kryetar i Kuvendit të Republikës së Shqipërisë Zoti kryetar, Ju drejtohem direkt Juve se mund te reflektoni pak në raport me politikanët [...]
E turpshme, maskarad ndaj popullit shqiptar

E turpshme, maskarad ndaj popullit shqiptar

E TURPSHME: Zbulohet lista me 250 emrat e familjarve PD-PS në poste kyçe!   Familjarët e politikanëve dhe gjyqtarëve kanë pushtuar administratën publike, shqiptarët e shkolluar punojnë si kamerierë, në fabrika, call center dhe [...]
Përgjegjësia e politikës dhe protesta e studentëve si shenjë demokracie

Përgjegjësia e politikës dhe protesta e studentëve si shenjë demokracie

Përgjegjësia e politikës dhe protesta e studentëve si shenjë demokracie Albert Z. ZHOLI Sot ishte dita e 8 e protestës së studentëve, një protestë që tashmë pati efektin domoino në gjithë Univesitetet shqiptare në qytetet kryesore [...]
Mazhoranca voton sot ligjet e reja për taksat dhe tatimet

Mazhoranca voton sot ligjet e reja për taksat dhe tatimet

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot në një seancë plenare, në orën 10:00. Në rendin e ditës janë disa çështje për votim, ndër to shumë projektligje që lidhen me takstat, tatimet, akcizën. Edhe këtë herë mazhoranca do [...]
Edi Rama: Gjobë për shpifësit

Edi Rama: Gjobë për shpifësit

          Në “Pallatin e Brigadave” mbrëmjen e djeshme është mbajtur një darkë pune me pjesëmarrësit e konferencës së agjencive të lajmeve europiane dhe ballkanike me temë:“News Agencies vs Fake News”. Në [...]
Vasili publikon videon e Veliajt: Nuk ka rivalë për gënjeshtra!

Vasili publikon videon e Veliajt: Nuk ka rivalë për gënjeshtra!

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili përmes një postimi në ‘Facebook’, i është rikthyer sulmeve ndaj, kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.  Postimin, Vasili e shoqëron me një video të vjetër të Veliajt në [...]