Data : 15 12 2018
KryeTitujt :
Përgjegjësia e politikës dhe protesta e studentëve si shenjë demokracie

Përgjegjësia e politikës dhe protesta e studentëve si shenjë demokracie

Përgjegjësia e politikës dhe protesta e studentëve si shenjë demokracie Albert Z. ZHOLI Sot ishte dita e 8 e protestës së studentëve, një protestë që tashmë pati efektin domoino në gjithë Univesitetet shqiptare në qytetet kryesore [...]
Mazhoranca voton sot ligjet e reja për taksat dhe tatimet

Mazhoranca voton sot ligjet e reja për taksat dhe tatimet

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot në një seancë plenare, në orën 10:00. Në rendin e ditës janë disa çështje për votim, ndër to shumë projektligje që lidhen me takstat, tatimet, akcizën. Edhe këtë herë mazhoranca do [...]
Edi Rama: Gjobë për shpifësit

Edi Rama: Gjobë për shpifësit

          Në “Pallatin e Brigadave” mbrëmjen e djeshme është mbajtur një darkë pune me pjesëmarrësit e konferencës së agjencive të lajmeve europiane dhe ballkanike me temë:“News Agencies vs Fake News”. Në [...]
Vasili publikon videon e Veliajt: Nuk ka rivalë për gënjeshtra!

Vasili publikon videon e Veliajt: Nuk ka rivalë për gënjeshtra!

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili përmes një postimi në ‘Facebook’, i është rikthyer sulmeve ndaj, kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.  Postimin, Vasili e shoqëron me një video të vjetër të Veliajt në [...]
“Dielli u shua…”, Berisha mesazh të ndjerë për George H. Bush

“Dielli u shua…”, Berisha mesazh të ndjerë për George H. Bush

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka shprehur ngushëllime familjes Bush për humbjen e ish-presidentit George H. Bush në moshën 94-vjeçare. Me një mesazh të ndjerë në faqen e tij në “Facebook” Berisha shkruan se dielli u shua përgjithmonë [...]
Majko: Xhorxh Bush vendosi “vijën e kuqe” në krah të Kosovës

Majko: Xhorxh Bush vendosi “vijën e kuqe” në krah të Kosovës

Ish-kryeministri Pandeli Majko, aktualisht ministër i Diasporës ka publikuar një mesazh për ndarjen nga jeta të ish-Presidentit amerikan Xhorxh H.Ë Bush në moshën 94-vjeçare. Majko shkruan se ai ishte Presidenti që vendosi vijën e [...]
“Skënderbeu ngriti flamurin në Vlorë”, deputeti demokrat kërkon falje

“Skënderbeu ngriti flamurin në Vlorë”, deputeti demokrat kërkon falje

Deputeti i Partisë Demokratike, Luan Baçi, ka reaguar për herë të parë pas gafës së bërë ditën e 106-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, ku tha mes të tjerave se “Skënderbeu ngriti flamurin në Vlorë”. Me anë të një [...]
Malaj: Shqipëria në prag të luftës civile

Malaj: Shqipëria në prag të luftës civile

          Nora Malaj ka reaguar shumë ashpër ndaj qeverisë, ajo e ka akuzuar këtë të fundit se po e çon vendin drejt një lufte civile, me ndarjen e banorëve në veri e jug, në “të ardhur” dhe “autoktonë”. Denoncimin [...]
Berisha: Dyshtetësia për të gjithë shqiptarët,  Edi Rama e ka bllokuar

Berisha: Dyshtetësia për të gjithë shqiptarët, Edi Rama e ka bllokuar

          Të hapet dyshtetësia edhe për shqiptarët e Maqedonisë, Malit të Zi e të gjithë shqiptarët kudo që janë’. Kjo deklaratë e fortë është bërë Mbrëmë nga ish-kryeministri Sali Berisha në një [...]