Data : 16 08 2018
KryeTitujt :
Johanes Hahn, artistëve: Po ndjek me teresin më të madh argumentet në lidhje me vlefshmërie e ligjit

Johanes Hahn, artistëve: Po ndjek me teresin më të madh argumentet në lidhje me vlefshmërie e ligjit

Drejtoresha e zgjerimit për Ballkanin Perëndimor në Komisionin e Zgjerimit,Genoveva Ruiz Calavera, me anë të një letre në emër të Komisionerit për Zgjerimin Johanes Hahn, u është drejtuar anëtarët Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit. Në [...]
Ministri Klosi: Perla natyrore e Osumit shpëtoi

Ministri Klosi: Perla natyrore e Osumit shpëtoi

  Sot, Gjykata Administrative ka vendosur rrëzimin e padisë së subjekteve për ndërtimin e HEC-ve përgjatë lumit Osum. Ministri Blendi Klosi shprehet se ky është vendimi i parë i një gjykate në mbrojtje të natyrës [...]
Në 1 Tetor të vitit 2020 “Censi” i ri

Në 1 Tetor të vitit 2020 “Censi” i ri

Në 1 Tetor të vitit 2020, Shqipëria do të nisë regjistrimin e popullsisë, karakteristikave kryesore të saj dhe banesave. Këtë herë ky proces do të quhet “Censi” dhe jo “Censusi”, një fjalë që është tërësisht shqiptare, [...]
Alibeaj: Hamitaj është falsifikator!

Alibeaj: Hamitaj është falsifikator!

 Alibeaj: Hamitaj është falsifikator! PD dha fakte që sipas saj provojnë se një komisioneri i KPK ka paraqitur dokumente të falsifikuara për të filluar punë dhe kërkon shkarkimin e tij. Fjala është për komisionerin [...]
Pse Enver Hoxha shumë drejtues të shtetit i mori drejtpërdrejt nga prodhimi

Pse Enver Hoxha shumë drejtues të shtetit i mori drejtpërdrejt nga prodhimi

EKSKLUZIVE/ “Albanian Free Press” vijon me botimin e dorëshkrimeve personale, të cilat përmbajnë kujtime të rralla të ish-anëtarit të Byrosë Politike, Rita Marko “Enver Hoxha ushqente respekt tepër të sinqertë për punëtorët [...]
Basha: Edi Rama mban bashkë një trafikant të dënuar droge me vëllain Ministër të Brendshëm

Basha: Edi Rama mban bashkë një trafikant të dënuar droge me vëllain Ministër të Brendshëm

Basha ironizon Ramën: Gjeni përgjigjen e saktë, fitoni “Toyota Yaris” Në rrjetet sociale vijojnë “replikat” Rama-Bashae lidhur me procesin e vetingut. Kështu, pasi Edi Rama iu referua partisë së tij kur shkroi [...]
Qytetar nuk do te thote te jetosh ne qytet- Nga Albert Z. ZHOLI  Jeta ekziston ne dy kufizime: Ne formen humane, ne kohe dhe hapesire.  Hapesira eshte vendi qe ze njeriu, trupi i tij, persa kohe qe jeton. Sepse ne te kundert, nuk ekziston. Çdo kush duhet te respektoje edhe hapesirat e tjetrit. Jemi individ emocional, qe do te thote: te veprosh ne baze te ngarkeses emocionale.

Qytetar nuk do te thote te jetosh ne qytet- Nga Albert Z. ZHOLI Jeta ekziston ne dy kufizime: Ne formen humane, ne kohe dhe hapesire. Hapesira eshte vendi qe ze njeriu, trupi i tij, persa kohe qe jeton. Sepse ne te kundert, nuk ekziston. Çdo kush duhet te respektoje edhe hapesirat e tjetrit. Jemi individ emocional, qe do te thote: te veprosh ne baze te ngarkeses emocionale.

Nga Albert Z. ZHOLI Jeta ekziston ne dy kufizime: Ne formen humane, ne kohe dhe hapesire. Hapesira eshte vendi qe ze njeriu, trupi i tij, persa kohe qe jeton. Sepse ne te kundert, nuk ekziston. Çdo kush duhet te respektoje edhe hapesirat e [...]
Hetim amerikan për zjarret në Greqi, mendohen të qëllimshme

Hetim amerikan për zjarret në Greqi, mendohen të qëllimshme

  Në Greqi, turistët e tmerruar dhe vendasit u dogjën të gjallë pasi u ‘kapën’ nga një bllokim trafiku në përpjekje për t’i iku zjarreve vdekjeprurëse, duke bërë kështu që numri i të vdekurve të mbërrijë në 74, [...]
Ambasadorja Diana Hodbari: Nuk ka të dhëna për të vdekur nga emigrantët shqiptarë nëGreqi

Ambasadorja Diana Hodbari: Nuk ka të dhëna për të vdekur nga emigrantët shqiptarë nëGreqi

Ambasadorja shqiptare, në vijim të tragjedisë në Athinë,  e kontaktuar nga media njofton se deri më tani nuk ka pasur humbje jete nga komuniteti shqiptar, e se në spitalin Evangelismos ndodhet një i shtruar shtruar. “Zyrtarisht kemi [...]