Data : 21 02 2019
KryeTitujt :
Ja si do të jetë moti për javën e parë të dhjetorit

Ja si do të jetë moti për javën e parë të dhjetorit

            Data sot shënon 1 dhjetor, dhe sipas parashikimeve dy ditët e paratë këtij muaji  priten të jenë të acarta. Temperatura të ulëta deri në minus në vendet malore do të karakterizojnë ditën [...]
Çfarë parashikohet këtë javë, reshje dhe ulje temperaturash

Çfarë parashikohet këtë javë, reshje dhe ulje temperaturash

Mbi vendin tonë po mban mot me vranësira dhe reshje shiu në pjesën më të madhe të territorit. Sipas sinoptikanëve të Meteoalb edhe java e ardhshme pritet të dominohet nga moti me reshje dhe temperatura të ulëta. Sipas Meteoalb, vranësira [...]
Parashikimi i motit 21 Nëntor

Parashikimi i motit 21 Nëntor

Mbetemi nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme në të gjithë vendin duke bërë që vranësirat dhe shirat të jenë prezent që në orët e para të mëngjesit. Më të dukshme shirat paraqiten në zonat jugperëndimore të Shqipërisë. [...]
Reshje intensive, ja zonat që rrezikohen të përmbyten

Reshje intensive, ja zonat që rrezikohen të përmbyten

Vendi ynë që në orët e para të mëngjesit të sotëm është përfshirë, nga shira të shumtë që sa vijnë edhe shtojnë intesitetin. Mësohet reshjet intensive, do të vazhdojnë të bien, të paktën edhe në 24 orët e ardhshme.   Sipas [...]
Reshje të dendura shiu në Ultësirën Perëndimore

Reshje të dendura shiu në Ultësirën Perëndimore

Nëntori këtë vit ka regjistruar një rekord sa u përket temperaturave. Nisi me temperatura të larta, aq sa në Durrës kishte ende njerëz që bënin plazh, vazhdoi me ditë pranverore e me diell, derisa në fundjavë pësoi një ndryshim [...]
Fillojnë reshjet e para të dëborës në Shqipëri

Fillojnë reshjet e para të dëborës në Shqipëri

          Dita e sotme karakterizohet nga temperaturat e ulëta dhe një erë e fortë në të gjithë vendin. Ditën e sotme , bora e parë ka nisur në qarkun e Korçës dhe fshati turistik i Dardhës ka nisur të [...]
Sinoptikanët: Ja ditët më të ftohta

Sinoptikanët: Ja ditët më të ftohta

            Ulje temperaturash e reshje. Vendi ynë vijon të dominohet nga një mot i kthjellët dhe i ftohtë. Sipas parashikimit të Meteoalb, ditët vijuese mbeten në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme [...]
Si do të jetë moti, e enjte 8 nëntor

Si do të jetë moti, e enjte 8 nëntor

Moti për ditën e stome parashikohet i vranët dhe me shira të dobët në vend, kryesisht në veri të territorit. Pjesa tjetër e territorit mbetet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta. Temperaturat do luhasin me vlerat ditore 6-22 gradë [...]
E mërkurë 7 nëntor, ja si do të jetë moti

E mërkurë 7 nëntor, ja si do të jetë moti

Ditën e sotme, moti do dominohet me vranësira dhe kthjellime, duke rrezikuar disa zona në jug të vendit, të preken nga shirat. Në mbrëmje, shirat, do zhvendosen në zonat lindore dhe juglindore të territorit. Temperaturat e ajrit do [...]