Data : 12 12 2017
KryeTitujt :

Lamtumirë Halil Qendro, poeti i heshtur i Labërisë dhe Progonatit të lavdishëm!

Albert ZHOLI  E kam njohur në vitin 2000. Sapo isha kthyer nga Greqia. U takuam në kafen, ku takohen lebërit, aty në kafenenë pas ish-ekspozitës “Shqipëria sot”. Kur më takoi më shtrëngoi fort dorën dhe më vështroi në sy sikur [...]
Përdhunimet në Nartë, të moshuarat flenë me armë te koka

Përdhunimet në Nartë, të moshuarat flenë me armë te koka

  Rrëfimi i 71-vjeçares: Kemi frikë në shtëpitë tona. Tre muaj pas denoncimit publik të banorëve të Nartës për përdhunimin gjatë natës së të moshuarave që jetojnë të vetme nga persona ende të paidentifikuar, jeta në [...]
Kapet i dyshuari, vëllai peng, 300 mijë USD gjobë biznesmenit

Kapet i dyshuari, vëllai peng, 300 mijë USD gjobë biznesmenit

  Një 27-vjeçar është vënë në pranga gjatë një operacioni të Policisë së Shtetit për kapjen e personave që i kanë vënë gjobë 30 milionë lekë të rinj një biznesmeni nga Fieri.  I dyshuari është Aleks Lala, nga Shkodra [...]
Durrës, djali tenton të vrasë babain me pistoletë

Durrës, djali tenton të vrasë babain me pistoletë

  Policia e Durrësit ka arritur të parandalojë një krim në familje. Ngjarja ka ndodhur në lagjen 4 të qytetit të Durrësit ku djali ka qëlluar me pistoletë mbi babain  e tij, por fatmirësisht ai i ka shpëtuar të shtënave, [...]

Tjetër aksident në “Rrugën e Kombit”, vdes kryefamiljari, plagoset gruaja dhe 3 fëmijët

  Një i vdekur dhe 4 të plagosur është bilanci i një aksidenti rrugor në Rrugën e Kombit. Ngjarja ka ndodhur në aksin Rrëshen-Milot, ku katër automjete janë përplasur me njëri-tjetrin, duke shkaktuar plagosjen e 5 pjesëtarëve [...]
Ceremonia e bulevardit të ri/ I pranishëm Jamarbër Malltezi, Paloka kërcënon qytetarët. Komenton edhe Berisha

Ceremonia e bulevardit të ri/ I pranishëm Jamarbër Malltezi, Paloka kërcënon qytetarët. Komenton edhe Berisha

  Ceremonia për nisjen e punimeve për bulevardin e ri të Tiranës u shoqërua me protesta nga ana e banorëve të shtëpive që do të shpronësohen për ndërtimin e tij.Banorët thonë se ata do paguhen shumë pak dhe për këtë arsye [...]
Tjetër aksident i rëndë, makina përplas për vdekje këmbësorin në Kavajë

Tjetër aksident i rëndë, makina përplas për vdekje këmbësorin në Kavajë

Aksidentet janë kthyer në një nga problemet më të mëdha në vend, ndërkohë që numri i viktimave është më së paku shqetësues.Një tjetër viktimë është shënuar në orët e para të mëngjesit të sotëm.Një kalimtar u godit [...]

Aksident tragjik në Levan- Tepelenë, vdes nëna dhe fëmija dy vjeç, plagosen pesë persona

Një aksident i rëndë është shënuar në orët e mbrëmjes në aksin Levan- Tepelenë, në vendin e quajtur Kafaraj.Një makinë tip fuoristradë me targa AA 089 CG është përplasur me një zetor. Si pasojë ka gjetur vdekjen një nënë [...]

Biondja për të cilën Adrian Gaxha la Luana Vjollcën

  Pasi që ndërpreu lidhjen shumë vjeçare të dashurisë me moderatoren e njohur Luana Vjollca, ku si shkak për ndarje thuhet të ketë qenë largësia e cila edhe e bën të veten, ndërkohë që miq të këngëtarit thuhet të kenë [...]