Data : 25 04 2019
KryeTitujt :
Pacolli: Ramush Haradinaj, Dhurata Hoxha dhe Abelard Tahiri të japin dorëheqje

Pacolli: Ramush Haradinaj, Dhurata Hoxha dhe Abelard Tahiri të japin dorëheqje

Në fillim të mandatit të tij kryeministri ka premtuar liberalizimn e vizave brenda 90 ditëve, por kanë kaluar muaj dhe akoma se ka arritur. Deputetja e Vetëvendosjes Fitore Pacolli tha se Kryeministri së bashku me Ministren e Integrimeve [...]
Kosovarët po heqin dorë nga shtetësia e tyre

Kosovarët po heqin dorë nga shtetësia e tyre

          Pesëmijë kosovarë kanë hequr dorë nga shtetësia e tyre këtë vit dhe vetëm 300 e kanë marrë atë. Shifra është e njëjta me vitin e kaluar, shkruan gazeta ”Zëri” në Kosovë. “Gjatë [...]
Kosovë, 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Kosovë, 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Përgjaken rrugët e Prishtinës pasditen e djeshme, ku kanë mbetur 3 të vdekur dhe 3 të plagosur, mes tyre ndodhet e plagosur edhe ambasadorja e Turqisë, Kıvılcım Kılıç dhe zyrtarë të tjerë të eskortës së ambasadores.   Aksidenti [...]
Albin Kurti: Takimi i Thaçit me Vladimir Putin, lajm i keq për Kosovën dhe rajonin

Albin Kurti: Takimi i Thaçit me Vladimir Putin, lajm i keq për Kosovën dhe rajonin

Lideri i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është shprehur se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, me takimin e tij me Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, ka ndihmuar këtë të fundit që të kthejë ndikimin në Ballkan. Kurti ka folur [...]
Arrestohet Burdushi, mjeku i famshëm popullor

Arrestohet Burdushi, mjeku i famshëm popullor

Mjeku popullor, Hysni Peqani, i cili njihet ndryshe si Burdushi, është arrestuar nga Policia e Kosovës, pas bastisjes që ka kryer Policia në shtëpinë e tij sot gjatë ditës. Aty Policia ka gjetur armë, plumba, para, CD, telefona mobilë [...]
Ambasadorja e Kosovës takohet me Ivanka Trump

Ambasadorja e Kosovës takohet me Ivanka Trump

          Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, është takuar me Ivanka Trump, vajzën e presidentit amerikan, Donald Trump. Ambasadorja ajo që ka postuar disa foto nga takimi [...]
Ambasadorja shqiptare takohet me Ivanka Trump

Ambasadorja shqiptare takohet me Ivanka Trump

Vlora Çitaku, ambasadore e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është takuar me Ivanka Trump, vajzën e presidentit amerikan, Donald Trump. Ambasadorja postoi disa foto nga takimi në fjalë, Çitaku ishte pjesë e një mbledhje [...]
Ministri i Jashtëm hungarez: Politika jonë për t’ju mbështetur në integrimin në BE nuk ka ndryshuar

Ministri i Jashtëm hungarez: Politika jonë për t’ju mbështetur në integrimin në BE nuk ka ndryshuar

Ministri i Jashtë hungarez, Péter Szijjártó, ka folur për dialogun Kosovë-Serbi, çështjen e liberalizimit të vizave, por edhe për kërkesën për azil politik në Hungari të bërë nga  ish-kryeministri i Maqedonisë. Ministri i [...]
Tanja Fajon: Jam e shqetësuar, procesi i liberalizimit të vizave po politizohet

Tanja Fajon: Jam e shqetësuar, procesi i liberalizimit të vizave po politizohet

  Tanja Fajon, raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, ka thënë se është tepër e zhgënjyer me zhvillimet për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës. Në një deklaratë për Radion Evropa e Lirë, ajo ka thënë [...]