Data : 25 09 2018
KryeTitujt :
Mitrovica kujton Ditën e Dëshmorëve

Mitrovica kujton Ditën e Dëshmorëve

Sot nën patronatin e kryetarit të Komunës, Agim Bahtiri, do të organizohen aktivitete të ndryshme kushtuar Ditës së Dëshmorëve të Komunës së Mitrovicës. Nga ora 10:00 bëhen homazhet dhe vendosja e kurorave me lule në varrezat [...]
Serbët i kanë  “Ujësjellësit” në Mitrovicë, 13 milionë euro borxhe

Serbët i kanë “Ujësjellësit” në Mitrovicë, 13 milionë euro borxhe

Aktualisht, borxhet që komunat veriore të cilat administrohen nga serbët i kanë Kompanisë Rajonale “Ujësjellësi”në Mitrovicë,  kanë arritur shumën prej 13 milionë eurosh. Për këtë borxh kompania paguan rregullisht TVSH-në [...]
Kadri Veseli: Rinia gjithmonë do ta ketë vendin kryesor në PDK

Kadri Veseli: Rinia gjithmonë do ta ketë vendin kryesor në PDK

Kadri Veseli, Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës,  i shoqëruar nga zëvendëskryetari Enver Hoxhaj, ministrat Uran Ismaili, Abelard Tahiri dhe Kujtim Gashi, kanë ndjekur nga afër kuvendin zgjedhor të Rinisë Demokratike në Suharekë, [...]
PROGRAMI  REGJIZURËS, SKENARI I FINALES SË FESTIVALIT 4-tët, 23 QERSHOR 2018 –të TIRANË

PROGRAMI REGJIZURËS, SKENARI I FINALES SË FESTIVALIT 4-tët, 23 QERSHOR 2018 –të TIRANË

PROGRAMI  REGJIZURËS, SKENARI I FINALES SË FESTIVALIT 4-tët, 23 QERSHOR 2018 –të TIRANË     FINALIZIMI DO REALIZOHET TE SALLA E KISHES ORTODOKSE”PEDONALJA”TIRANE, BASHKIA TIRANE MINISTRITE E KOMBIT KOSOVE-SHQIPERI, QE [...]
Gramoz Ruçi qeverisë së Gjeorgjisë: Njihni Kosovën

Gramoz Ruçi qeverisë së Gjeorgjisë: Njihni Kosovën

Ruçi kërkesë Gjeorgjisë: Njihni Kosovën Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi thotë se ka marrë garancinë e Greqisë, Rumanisë dhe Bullgarisë se do të japin votën e tyre pro integrimit të Shqipërisë në Bashkimin [...]
Vështrim historik për UÇK

Vështrim historik për UÇK

                         Prof.Dr Pajtim Ribaj               Në orën10 apo 11, të një  date të caktuar,  në vendet demokratike dhe kudo, njerëzit përulen me respekt ndaj të rënëve në luftë. [...]
Presidenti Thaçi: Aspirata jonë anëtarësimi në BE

Presidenti Thaçi: Aspirata jonë anëtarësimi në BE

Presidenti Thaçi: Aspirata jonë anëtarësimi në BE Hashim Thaçi në Shkup Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mori pjesë sot në takimin e liderëve rajonalë,  i cili u mbajt në Shkup, në kuadër të procesit [...]
Ministri, Skënder Reçica bën thirrje të vizitohen Qendrat e Aftësimit Profesional

Ministri, Skënder Reçica bën thirrje të vizitohen Qendrat e Aftësimit Profesional

Ministri, Skënder Reçica bën thirrje të vizitohen Qendrat e Aftësimit Profesional Skender Reçica Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ka vizituar shtatë Qendrat e Aftësimit Profesional , në Prishtinë, Mitrovicë, [...]
Kryeministri Haradinaj do përfaqësojë Kosovën në Samitin e Sofjes

Kryeministri Haradinaj do përfaqësojë Kosovën në Samitin e Sofjes

Kryeministri Haradinaj do përfaqësojë Kosovën në Samitin e Sofjes Ramush Haradinaj Në 17 maj në Sofje, pritet të mbahet  Samiti i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor . Përkundër kundërshtimeve nga disa vende anëtare [...]