Data : 21 02 2019
KryeTitujt :
Poezi nga Petraq Pali

Poezi nga Petraq Pali

Poezi nga Petraq Pali ·  Vitet dashurore Kujto vitet dashurore Vite zjarri prrushëruar Si një det me valë shumë Sa të pata adhuruar. Nepër vite jeta jonë Munduar nga largësia Edhe Zoti që është në qiell Çuditet [...]
Ja si mund të kuroni dhembjen e stomakut në shtëpi

Ja si mund të kuroni dhembjen e stomakut në shtëpi

Shumë personave i ndodh të hasen me dhembje të shpeshta stomaku gjatë gjithë kohës, por jo të gjithë e kanë mundësinë të shkojnë në mënyrë të menjëhershme tek mjeku. RevistaWho.Com ju vjen në ndihmë me disa mënyra se si [...]
Ja disa sekrete nga Guru indiane, për flokë të bukur!

Ja disa sekrete nga Guru indiane, për flokë të bukur!

Gjithmonë na kanë bërë përshtypje flokët e gjatë dhe të bukur të femrave indiane. Po, a e dinit që ato kanë sekretet e tyre të bukurisë për flokët? Syshmita është një vajzë e cila cilësohet si guru e flokëve në Indi. Ajo [...]
Osho, thënie për të reflektuar thellë…

Osho, thënie për të reflektuar thellë…

Thëniet e Oshos flasin për dashuri, ndërgjegje dhe rritje personale. Janë një dhuratë për këdo që dëshiron të reflektojë, të vërë pikëpyetje dhe të shkojë përtej asaj që duket. Osho ishte një filozof spiritual, një guru [...]
20 KËSHILLA BUKURIE PËR FEMRAT

20 KËSHILLA BUKURIE PËR FEMRAT

Që një femër të ndjehet e bukur, kjo varet se sa kujdeset ajo për veten. Këtu bëjnë pjesë dieta e duhur, ushtrimet, mënyra si bën grimin, dhe kujdesi që ushtron ajo për lëkurën, Në këtë material ju sjellim disa teknika efikase [...]
Destinacionet më të lira në Europë për të festuar Krishtlindjet

Destinacionet më të lira në Europë për të festuar Krishtlindjet

Një studim nga “Money Travel” ka hulumtuar koston e vizitave në 10 tregjet e Krishtlindjeve në qytetet europiane. Studiuesit karahasuan çmimet e fluturimeve, akomodimeve, verës, pijeve dhe ushqimeve. Tre vendet më të lira për të [...]
Ja disa ushqime që nuk duhet t’i konsumoni kur jeni me grip

Ja disa ushqime që nuk duhet t’i konsumoni kur jeni me grip

            Sa herë që jemi të sëmurë me grip gjëja e parë që bëjmë është pirja e çajit ose konsumimi i supave të pulës. Këto dy ushqime bëjnë mjaft mirë për shëndetin tonë, po shpesh ne konsumojmë [...]
Disa lëvizje që duhet t’i bëni nëse qëndroni gjatë para kompjuterit

Disa lëvizje që duhet t’i bëni nëse qëndroni gjatë para kompjuterit

Njerezit  gjithnjë e më shumë po e kalojnw kohën pranë kompjuterit dhe me mjaft shkathtësi pwrdorin duart për ta shfrytëzuar tastierën në aparatet më të ndryshme. Mirëpo ndodh lodhja prandaj herë pas here është e nevojshme t’i [...]
Ja cilat janë tri vendet ku nuk duhet ta mbani celularin

Ja cilat janë tri vendet ku nuk duhet ta mbani celularin

          Rrallë herë ka njerëz që telefonin nuk e mbajnë pranë vetes shumicëne kohës, apo në çdo vend ku ata shkojnë shkojnë. Megjithatë, duhet të tregoheni të kujdesshëm sepse janë disa vende ku nuk [...]