Data : 21 02 2019
KryeTitujt :
Flet Avokate, Mirela Biba: Nëse do të funksionojnë PMF do të parandalohen përdhunimet

Flet Avokate, Mirela Biba: Nëse do të funksionojnë PMF do të parandalohen përdhunimet

Flet Avokate, Mirela Biba: Nëse do të funksionojnë PMF do të parandalohen përdhunimet Albert Zholi   Ngjarja e fundit me 13-vjeçaren ka bërë që në opinion të diskutohet shumë se çfarë institucionesh ka për mbrojtjen e të [...]
Dava Gjoka: Me miqë të mirë ka vetem suksese

Dava Gjoka: Me miqë të mirë ka vetem suksese

Mirembrema miqesia ime e mrekullueshme kudo ndodheni deri ne skajin me te larget te globit tokesor ..   E kam shume te veshtire te shkruaj ne keto momente per diten time me te veçante te jetes time ,ku une sot u bera pjese e organizates [...]
Alisa Baraku: E turpshme që studentët shfrytëzohen nga liderët politikë

Alisa Baraku: E turpshme që studentët shfrytëzohen nga liderët politikë

Alisa Baraku: E turpshme që studentët shfrytëzohen nga liderët politikë   INTERVISTË/ Flet artistja e njohur e muzikës lirike dhe bashkëshorte e këngëtarit të njohur Frederik Ndoci, Alisa Baraku: “Porosia e parë [...]
Flet Lume Hoti, (Cota Luna) gruaja shqiptare që u bë sozia e Claudia Cardinale (Klaudia): Ju tregoj dy çmimet e fundit si Sozi dhe këngëtare amatore në Itali

Flet Lume Hoti, (Cota Luna) gruaja shqiptare që u bë sozia e Claudia Cardinale (Klaudia): Ju tregoj dy çmimet e fundit si Sozi dhe këngëtare amatore në Itali

Flet Lume Hoti, (Cota Luna) gruaja shqiptare që u bë sozia e Claudia Cardinale (Klaudia): Ju tregoj dy çmimet e fundit si Sozi dhe këngëtare amatore në Itali Albert Z. ZHOLI Ishte 27 korrik 1997 kur ajo u largua në ditët më të [...]
Rolanda Limani: Kudo që jemi të ruajmë me fanatizëm gjuhën e bukur shqipe

Rolanda Limani: Kudo që jemi të ruajmë me fanatizëm gjuhën e bukur shqipe

INTERVISTA/ Flet kryetarja e shoqatës “12 Qershori”  Vjenë/ Austri, znj. Rolanda Limani; NATO-s dhe Amerikës i detyrohemi shumë   Kudo që jemi të ruajmë me fanatizëm gjuhën e bukur shqipe Albert Z. ZHOLI Ka lindur në Gjakovën [...]
Mid’hat Frashëri është një “MIT” dhe jo një dorë kockash

Mid’hat Frashëri është një “MIT” dhe jo një dorë kockash

INTERVISTA/ Flet Kreu i Ballit Kombëtar Demokrat, Artur Roshi: Mid’hat Frashëri është një “MIT” dhe jo një dorë kockash     Nga Albert  Z. ZHOLI   -Ardhja e eshtrarve të Mid’hat Frshërit në Atdhe [...]
”Natyra me ka dhënë penelat për të shprehur shpirtin”

”Natyra me ka dhënë penelat për të shprehur shpirtin”

Flet piktorja Elona Marika: Adhuroj të eksperimentoj me materiale të rastit, psh verë. Albert Z. Zholi Elona Marika  mbetet një piktore e heshtur dhe pse ka lënë gjurmë në Itali dhe Shqipëri. Modestia e ka bërë atë më të vëmendshme [...]
Arti modern pamor në Shqipëri po përparon…

Arti modern pamor në Shqipëri po përparon…

INTERVISTA/ Flet piktori ekstravagant Leonardo Voci: Ekspozita është e bazuar tek arti modern shqiptar  Nga Albert Z. ZHOLI Para publikut në Muzeun Historik Kombëtar sollët Ekspozitën Retrospektive “25 Vjet Artist Profesionist” [...]
“Përjetime”, një risi në krijimtarinë time

“Përjetime”, një risi në krijimtarinë time

  INTERVISTA/ Flet piktori, Arben Shira: Dua te kthehem në Shqipëri por është e pamundur jetesa me pikturë këtu “Përjetime”, një risi në krijimtarinë time Intervistoi: Malta Cekaj Sot në ambientet e Muzeut Kombëtar ka [...]