Data : 21 02 2019
KryeTitujt :
PS po qeveris si e djathtë esktreme, i kthyen shqiptarët në skllevër

PS po qeveris si e djathtë esktreme, i kthyen shqiptarët në skllevër

PS po qeveris si e djathtë esktreme, i kthyen shqiptarët në skllevër   Zotit Gramoz Ruci Kryetar i Kuvendit të Republikës së Shqipërisë Zoti kryetar, Ju drejtohem direkt Juve se mund te reflektoni pak në raport me politikanët [...]
Shqipëria një ndër vendet me rritjen më të lartë të borxhit të jashtë

Shqipëria një ndër vendet me rritjen më të lartë të borxhit të jashtë

Huamarrja e jashtme nga ekonomitë me të ardhura të ulëta dhe të mesme u rrit në nivelin më të lartë në katër vjet, sipas Statistikave Ndërkombëtare të Borxhit 2019 të publikuar nga Banka Botërore. Borxhi i jashtëm i përgjithshëm [...]
Tabaku: Në 5 vjet, 1.9 miliard euro taksa të rritura

Tabaku: Në 5 vjet, 1.9 miliard euro taksa të rritura

          Nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë Jorida Tabaku, ka bërë të ditur në bashkëbisedimin për buxhetin 2019 me përfaqësues të biznesit, ekspertë, gazetarë e grupe interesi, se ekonomia është [...]
Rrugët me financim të huaj na kushtojnë 53% më lirë se me fondet tona

Rrugët me financim të huaj na kushtojnë 53% më lirë se me fondet tona

Brenda një viti, e njëjta kategori rruge e ndërtuar në Shqipëri ka kushtuar më shumë se dyfishi kur është ndërtuar me fonde të brendshme në krahasim me të njëjtën njësi rruge që është ndërtuar me financim të huaj.           Sipas [...]
Ahmetaj në Serbi: Nxitje bashkëpunimit e shkëmbimeve tregtare

Ahmetaj në Serbi: Nxitje bashkëpunimit e shkëmbimeve tregtare

Gjatë një vizite zyrtare në Serbi, Ministri i Financave Arben Ahmetaj, është pritur në një takim nga homologu serb Siniša Mali. Gjatë takimit dy zyrtarët kanë diskutuar rreth mundësive të bashkëpunimit në fushën e tregtisë dhe [...]
Klosi në Konispol: Do të mbillen mbi 1 milion pemë frutore brenda vitit

Klosi në Konispol: Do të mbillen mbi 1 milion pemë frutore brenda vitit

Blendi Klosi ka deklaruar nga Konispoli, se në Shqipëri do të mbillen mbi 1 milion pemë frutorë brenda këtij viti. Ministri Blendi Klosi dhe ai i Bujqësisë Niko Peleshi, e kanë vlerësuar Konispolin si model suksesi për kultivimin [...]
Peleshi: Gati ligji, shërbim falas për fermerët

Peleshi: Gati ligji, shërbim falas për fermerët

Shumë shpejt pritet që të miratohet ligji i ri për veterinarinë, i cili dka për synim garantimin e sigurisë ushqimore tek qytetarët si dhe parashikon që shërbimi i vaksinimit dhe matrikullimit të ofrohet falas për blegtorët. Ministri [...]
Rritet çmimi i karburanteve,  Shqipëria më e shtrenjta në rajon

Rritet çmimi i karburanteve, Shqipëria më e shtrenjta në rajon

Presidenti francez Emmanuel Macron gjendet para protestave për rritjen e çmimit të karburantit në Francë. Shoferët kanë vendosur të bllokojnë autostradat në të gjithë vendin më 17 nëntor kundër taksës së re doganore [...]
Vaj ulliri “Abas” Berat extra i virgjër

Vaj ulliri “Abas” Berat extra i virgjër

Firma “Abas” prej kaq vitesh ofron në treg vaj ulliri cilesor me shume vlera ushqyese. Ndodhemi ne qytetin e beratit dhe kemi kapacitet prej 3 tonesh. Vaji i prodhuar eshte prej disa varietetesh ulliri (kalinjot , lancino , korronek [...]