Data : 15 10 2018
KryeTitujt :
Taulant Balla: PD kërkoi pazar për të ndryshuar 7 ligjet e vettingut. Prokuroria të hetojë sa më parë shpifjen më të fundit të serisë së radhës, “Babale 2”

Taulant Balla: PD kërkoi pazar për të ndryshuar 7 ligjet e vettingut. Prokuroria të hetojë sa më parë shpifjen më të fundit të serisë së radhës, “Babale 2”

Taulant Balla: PD kërkoi pazar për të ndryshuar 7 ligjet e vettingut. Prokuroria të hetojë sa më parë shpifjen më të fundit të serisë së radhës, “Babale 2” Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla [...]
Si e humbën jetën katër marinarë të nëndetëseve të Pashalimanit në ’67-ën

Si e humbën jetën katër marinarë të nëndetëseve të Pashalimanit në ’67-ën

Si e humbën jetën katër marinarë të nëndetëseve të Pashalimanit në ’67-ën   HISTORI/ Flet Remzi Gjika, njeriu që shërbeu në bazën e Pashalimanit: Dalja nga Traktati i Varshavës në ’68-ën, nëndetëseve qeveria [...]
Taulant Balla kallëzon penalisht Lulzim Bashën

Taulant Balla kallëzon penalisht Lulzim Bashën

Taulant Balla kallëzon penalisht Lulzim Bashën: Sajesa kërkon të çoje ujë në mullirin e prishur të Lulzim Bashës!  S’kam shkelur në Krujë gjatë vitit të fundit “Hedh nje i marre nje gure ne lume dhe 100 te mencur s’e [...]
Shkartisja e Këshillit të Ministave

Shkartisja e Këshillit të Ministave

 Shkartisja e Këshillit të Ministave         Nasho Bakalli.              Sot – në shtator sic ka thënë kryeministri Edi Rama – është dita e vlerësimit për klasën ministrore me seli në Tiranë. Ndërkohë [...]
Taulant Balla: PD e zhytur në veprime të paligjshme, inskenimi ka për autorë Lulzim Bashën dhe Sali Berishën

Taulant Balla: PD e zhytur në veprime të paligjshme, inskenimi ka për autorë Lulzim Bashën dhe Sali Berishën

Taulant Balla: PD e zhytur në veprime të paligjshme, inskenimi ka për autorë Lulzim Bashën dhe Sali Berishën Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla lajmëroi mbrëmjen e djeshme në një studio televizive [...]
Kur shija e “Rapsodisë” prek inovacionet e teknologjisë solare

Kur shija e “Rapsodisë” prek inovacionet e teknologjisë solare

Kur shija e “Rapsodisë” prek inovacionet e teknologjisë solare Autori: Edita Kala/EuroElektra Këshilltar Ligjor për Çështjet e Energjisë Salloni Ndërkombëtar i Energjisë në “Klik Ekspo Group Energjia”, tregu dhe qasja strategjike. [...]
Balla: Basha të tregojë cilët janë oligarkët që e paguajnë 2 miliard lekë në vit

Balla: Basha të tregojë cilët janë oligarkët që e paguajnë 2 miliard lekë në vit

Balla: Basha të tregojë cilët janë oligarkët që e paguajnë 2 miliard lekë në vit   Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka kërkuar nga foltorja e Kuvendit që Lulzim Basha të mos flasë më me [...]
Ekspertja Jeta Dedja: Lulëzimi i krimit? Jemi marrë me ndëshkimin, jo parandalimin

Ekspertja Jeta Dedja: Lulëzimi i krimit? Jemi marrë me ndëshkimin, jo parandalimin

Ekspertja Jeta Dedja: Lulëzimi i krimit? Jemi marrë me ndëshkimin, jo parandalimin INTERVISTA/ Flet Jeta Dedja, eksperte e psikologjisë forense: “Ne jemi marrë më tepër me ndëshkimin e krimit. Por në të vërtetë as viktimat [...]
PS nis nga Elbasani aksionin me moton “E gjithë vëmendja tek njerëzit”, Balla: “Kundërshtari ynë i vetëm politik janë angazhimet tona”

PS nis nga Elbasani aksionin me moton “E gjithë vëmendja tek njerëzit”, Balla: “Kundërshtari ynë i vetëm politik janë angazhimet tona”

PS nis nga Elbasani aksionin me moton “E gjithë vëmendja tek njerëzit”, Balla: “Kundërshtari ynë i vetëm politik janë angazhimet tona” Pas mbylljes së një procesi intensiv, siç ishte ai i “Llogaridhënies”, një [...]