Data : 25 04 2019
KryeTitujt :

Poezi Zamira Agalliu

Atdhe :

Me aromen tënde
zgjohem, Atdhe
mbrëmjeve me ty fle.

Të kam Atdhe,
Iki nga ty
e marr një dorë Dhe
.
Të dhash ç’kisha
gjakun ,trupin Tim
merri, ja ku i ke…

Mi ruaj të gjalla
kujtimet e bardha
aty në gji , Ante!

Aty ne shtratin
e Parajsës tënde
zgjohem dhe Fle

Në gjoksin tënd
le të treten hiret
e mia ,të gjejnë preh

Te Dua Atdhe
megjithëse
Megjithëse …..

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :

Ler nje Koment

Dergo Koment


8 − 8 =