Data : 22 03 2019
KryeTitujt :

Poezi nga Shepresa Zurnaci

Nga malli u nisa nga Izmiri drejte teje
te erdha te varri, i dashuri baba
Ne këtë vend ku shtrihet dhimbja ime,
ne kete vend, ku eshtrat te flen gjum.

Ka ngrir, e hesht mbi varr emer i shkurter,
ku shkove babai im…..thesar i cmuar?
C’te mbylli varri,,,o shpirtii im i urte,
dhe fle nen toke, i qete, i menduar.

Lule te freskta , permbi varr te ftohte,
te solla sot,,,Po ti c’mi flet tet bije ?!
“C’harxhon moj bije?..Kenaqet babai yt,
edhe nga luleshqerat,, e Prizerenit”

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :

Ler nje Koment

Dergo Koment


4 − = 1