Data : 25 04 2019
KryeTitujt :

Poezi nga Meri Mezini

Sa mall kam për vajzerinë….

Në ketë kohë kur vjen pranvera…..
Lulet celin në lëndinë…
Unë s’vrapoj dot si më parë
Se kap dot vajzerinë…..

Diku vrapoja në lëndina…
Nëpër pemë këndoja unë,
Babai më thoshte sorkadhe mali….
Nëna më thoshte kanarinë….

Sa mall kam për vajzerinë
Po djem a kini vallë ??
Kur luanit në lëndinë
Dhe lule na kishit fal….

Sa sy atëherë u dashuruan…
Dhe nuk folën asnjëherë…
Sa sekrete ka rinia,
Të gjithë kemi nga nje mister…

Sa ëndrra ngelën mbrapa…
Atëherë ishte pranverë
Dashuria s’foli kurrë
Pse ??
heshte moj pranverë….

Meri Mezini Prill 2019

Fotografia e Meri Mezini

288

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :

Ler nje Koment

Dergo Koment


1 + = 3