Data : 25 04 2019
KryeTitujt :

Poezi nga Doloreza Spiro

Poezi nga Doloreza Spiro

ddddd

 

 

 

 

 

Riciklimi

Riciklim duan dhe “vlerat”…
Mos i sistemo ne nje kazan me plehrat.
S’flet kazani ,merr pamjen e kingut.
Sheh plehrat tek kalojne procesin e vetingut.

 

Hiret e saja

Mbi pllajen e djegur e zhuritur.
Shtrihet ,qyteti, kembet ne det, koken tek maja.
Kur toka dikur mallin pat venitur.
Dogji padashur hiret e saja.

 

 

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :