Data : 25 04 2019
KryeTitujt :

Zjarr i madh në Shkup

 

 

Siç informojnë nga Njësiti Zjarrfikës i Bashkisë së Shkupit, një zjarr ka shpërthyer në rrugën “Dane Krpçev”. Zjarri ka përfshirë 250 metër katror, një zjarr-n-euml-nj-euml-dyqan-ushqimor-n-euml-obiliq_hd-780x439restorant dhe një makinë janë djegur. Për lokalizimin e zjarrit kanë intervenuar 18 zjarrfikës me 8 makina zjarrfikëse.

Zjarri u përhap edhe tek makinat të cilat ishin të parkuara në rrugë. Ende nuk dihet  sa është vlera e dëmit material.

 

  •  

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :