Data : 25 04 2019
KryeTitujt :

Vendimi i Trumpit për Iranin përshëndetet nga Izraeli

Vendimi i Trumpit për Iranin përshëndetet nga Izraeli

Donald Trump

Izraeli vlerëson lart vendimin e presidentit amerikan Donald Trump që Shtetet e Bashkuara të tërhiqen nga marrëveshja bërthamore me Iranin, tha sonte kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu.

Kurse ministri izraelit i Mbrojtjes, Avigdor Liberman e quajti Trumpin “një udhëheqës i guximshëm, i cili do të rrëzojë poshtë regjimin iranian”.

Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi sot tërheqjen e SHBA-së nga marrëveshja bërthamore iraniane, që e cilësoi si shkatërrimtare, si dhe njoftoi rikthimin e sanksioneve kundër Teheranit.

“Njoftoj sot se SHBA-ja do të tërhiqet nga marrëveshja bërthamore iraniane”, deklaroi ai gjatë një konference për shtyp nga Shtëpia e Bardhë.

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :