Data : 16 02 2019
KryeTitujt :

Të shtunën, opozita protestë në Tiranë, Rama për “piknik” në Berat

Ndryshe nga herët e tjera kur pa protesta, Kryeministri Rama pritet të mos jetë të shtunën në Tiranë gjatë protestës së opozitës.

Top Channel mësoi se të premten dhe të shtunën kreu i Qeverisë do të transferohet në Qarkun e Beratit, në kuadër të takimeve për llogaridhënien para qytetarëve.

Lajmi bëhet i ditur nga burime pranë Qeverisë si dhe konfirmohet nga burime lokale në Berat, ku institucionet vendore janë njoftuar për prezencën dhe takimet e Kryeministrit ditën e shtunë.

Kjo nuk përjashton gjithsesi që Rama të ndryshojë mendje dhe të kthehet të shtunën në Tiranë, por deri mbrëmjen e sotme burimet konfirmojnë se axhenda e Kryeministri parashikon aktivitete në Berat.

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :