Data : 20 02 2019
KryeTitujt :

Taulant Balla: Këshilli bashkiak i Elbasanit një model i dialogut dhe bashkëpunimit në interes të qytetarëve

Taulant Balla mbështet protestën e Këshillit Bashkiak të Elbasanit kundër ndotjes: “Prokuroria nuk duhet të rrijë duarkryq lidhur me këtë shqetësim”

balla

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla mbështet protestën e Këshillit Bashkiak të Elbasanit, të cilët janë bërë bashkë të majtë e të djathtë, për të protestuar kundër ndotjes në zonën e ish-kombinatit metalurgjik.

Nëpërmjet një postimi në rrjetin social facebook Balla deklaron se Këshilli Bashkiak i Elbasanit dha sot një model të dialogut dhe bashkëpunimit në interes të qytetarëve.

Balla thekson gjithashtu se pret nga Ministria e Mjedisit dhe Inspektoriati në orët në vijim rezultatet e para të masave që kanë marrë angazhim prej ditësh.

Sipas Ballës edhe Prokuroria nuk duhet të rrijë duarkryq lidhur me këtë shqetësim.

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Këshilli bashkiak i Elbasanit dha sot një model të dialogut dhe bashkëpunimit në interes të qytetarëve.

E mbështes plotësisht reagimin e përbashkët

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :