Data : 23 02 2019
KryeTitujt :

Tahiri-Xhafajt: Po, 600 kg kokainë të kujt ishin?

Tahiri-Xhafajt: Po, 600 kg kokainë të kujt ishin?

Saimir Tahiri dhe Fatmir Xhafaj

Saimir Tahiri ka dhënë një tjetër mesazh për pasardhësin e tij në krye të Ministrisë së Brendshme. Tahiri nuk e fshehu sërish zhgënjimin me deklaratat e Fatmir Xhafajt për kriminalizimin e Policisë së Shtetit.

Tahiri tha në emisionin ‘Të Paekspozuarit’ se priste që Xhafaj të ngrinte akuzë dhe të dërgonte në Prokurori policët që pretendon se janë të inkriminuar, pasi në të kundërt: “Unë do them se meqë u kapën 600 kg kokainë, e dinte policia apo dhe vetë Ministria e Brendshme.”

Për më shumë se dy muaj, hetimet për kokainën e kapur në Durrës nuk kanë sjellë asgjë të re.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar vëllezërit Edi dhe Olsi Rama si pronarë të drogës së fortë, ndërsa ka akuzuar ministrin Xhafaj se ka shkatërruar provat

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :