Data : 22 03 2019
KryeTitujt :

Shoqëria civile në protestë me moton: Më arrestoni edhe mua…

 

 Shoqëria civile në protestë me moton: Më arrestoni edhe mua!!!

Pamje nga protesta

“Më arrestoni edhe mua”, me këtë parullë shoqëria civile ka nisur protestën e saj të mesditës përballë selisë së kryeministrisë kundër “arrogancës, dhunës dhe koncesioneve”.

Marshimi nisi nga parku “Rinia” drejt kryeministrisë, ku shoqëria civile i bën thirrje kreut të qeverisë Edi Rama një mesazh të fortë “se nuk jemi numër, se Shqipëria nuk i përket një grushti të pangopurish por të gjithë qytetarëve shqiptarë, se zgjidhja nuk është dhuna, arrestimet dhe arroganca por dialogu, transparenca dhe qeverisja me qytetarët duke i pyetur e përfillur mendimet dhe hallet e tyre”

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :