Data : 23 02 2019
KryeTitujt :

SHBA vendos sanksione kundër Rusisë

SHBA vendos sanksione kundër Rusisë

i

SHBA njoftoi sot një seri sanksionesh kundër Rusisë për ndërhyrjen e saj në zgjedhjet presidenciale amerikane të vitit 2016 dhe disa sulmeve kibernetike.

Sipas një zyrtari amerikan, pesë entitete dhe 19 individë janë objekt i sanksioneve.

“Administrata i përgjigjet aktiviteteve të dëmshme të Rusisë, përfshirë përpjekjet e tyre për ndërhyrje në zgjedhjet amerikane”, deklaroi sekretari për Thesarin, Steven Mnuchin

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :