Data : 16 02 2019
KryeTitujt :

Putin nuk ndalet, nënshkruan një ligj me të cilin vendosen kundërsanksione ndaj SHBA-së

 

Vladimir Putin, Presidenti i Rusisë,  sot nënshkroi një ligj me të cilin vendosen kundërsanksione kundër SHBA-së dhe aleatëve të saj.

Ky dokument u miratua nga Duma shtetërore më 22 maj dhe Këshilli i Federatës më 30 maj, transmeton agjencia e lajmeve ruse TASS.

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :