Data : 16 02 2019
KryeTitujt :

Pse Rusia po tregon ‘muskujt’ dhe Putin paralajmëron…

Pse Rusia po tregon ‘muskujt’ dhe Putin paralajmëron…

Tensionet janë shtuar ndjeshëm dhe Irani ka paralajmëruar se do vazhdojë me shpejtësi pasurimin e uraniumit.

Bota është sërish në ankth pas një vendimi të presidentit amerikan, Donald Trump për të mos njohur marrëveshjen bërthamore me Iranin.

Tensionet janë shtuar ndjeshëm dhe Irani ka paralajmëruar se do vazhdojë me shpejtësi pasurimin e uraniumit.

Një ish-gjeneral rus thotë se bota mund të rrëshqasë me shpejtësi drejt një lufte bërthamore.

Por a janë këto thjesht paralajmërime të mediave?

Presidenti rus, Vladimir Putin ishte i pranishëm sot në paradën madhështore në Sheshin e Kuq.

Teksa fliste në Ditën e Fitores më 9 maj, Trump tha se paqja është delikate.

Në krahun e tij ishte kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu dhe presidenti serb, Aleksandar Vucic.

Lexo të radhës

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :