Data : 20 02 2019
KryeTitujt :

Presidenti Meta ambasadorëve: Hapni sa më parë negociatat me BE-në

Presidenti Meta ambasadorëve: Hapni sa më parë negociatat me BE-në

Presidenti i Republikës, Ilir Meta

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim Komitetin e Çështjeve Politike dhe të Sigurisë së Këshillit të BE-së, të përbërë nga ambasadorë të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian.

Presidenti Meta theksoi se politika e jashtme dhe e sigurisë së Shqipërisë është plotësisht e harmonizuar me Bashkimin Evropian, dhe se e konsideron shumë të rëndësishëm bashkëpunimin operacional dhe strategjik ndërmjet BE-së dhe Ballkanit Perëndimor në përballjen me sfidat dhe rreziqet e sigurisë.

 

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :