Data : 24 03 2019
KryeTitujt :

Poezi nga Eltona Lakuriqi

 

Poezi nga Eltona Lakuriqi

eltona

Shpirti puth rrallë në jetë!
Kur dashurohet edhe kur ndahet pa thënë lamtumirë…

Kë puth shpirti ndonjëhërë?!
Të puth ty,
Ty që pranë të ka… të kishte…

Fatet rrëmbehen dhe nxehen shpesh herë.
Ahh sikur të ishim ne, të vendosnim…

Ç’faj kanë shpirtrat tanë?!
Se fatet na mësuan vet të putheshim…

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :