Data : 25 04 2019
KryeTitujt :

Në Kosovë sot, Johannes Hahn

Johannes Hahn, komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerim, do të qëndrojë sot për vizitë në Kosovë. Gjatë kësaj vizite do të takohet me presidentin Hashim Thaçi, kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli, kryeministrin Ramush Haradinaj si dhe liderët e opozitës.

Fokusi kryesor i vizitës do të jetë në vendimin e Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës 100 për qind për mallrat nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina. Gjatë vizitës pritet ta përsërisë thirrjen për revokimin e taksës dhe nënvizojë nevojën për fokusim në përmirësimin e marrëdhënieve fqinjësore dhe bashkëpunimin rajonal.4A93E5A8-AE66-48C9-8F92-E6D70541528C_w1023_r1_s

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :