Data : 17 01 2019
KryeTitujt :

Ministri i Jashtëm rus, Sergej Lavrov : Sulmet ndaj Sirisë të dënueshme

Sergej Lavrov

Ministri i Jashtëm rus, Sergej Lavrov ka thënë se sulmet e SHBA’ve me aleatë në Siri janë “të papranueshëm dhe të paligjshme”.

 

Këto komente Lavrov i ka bërë gjatë një konference shtypi ku komentoi veprimet e SHBA’ve, Mbretërisë së Bashkuar dhe Francës në Siri.

Më herët është raportuar se presidenti rus, Vladimir Putin po bën thirrje për një takim urgjent të Këshillit të Sigurisë së OKB-së, për të diskutuar rreth veprimeve që ndërmorën këto tri fuqi aleate

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :