Data : 22 03 2019
KryeTitujt :

Lulzim Basha pas Kuvendit: Ditët tona më të mira i kemi përpara

Lulzim Basha pas Kuvendit: Ditët tona më të mira i kemi përpara

Kuvendi i PD

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar disa orë pas përfundimit të punimeve të Kuvendit të PD, ku u miratua dhe statuti i ri.

Në një postim në Facebook, Basha  ka thënë se  Kuvendi sot është tregues i guximit për të ndryshuar

Postimi i plotë

Kuvendi ynë Kombëtar është tregues i guximit tonë për të ndryshuar: duke ndryshuar kulturën tonë, ne do të ndryshojmë të gjithë politikën. Pas miratimit të statutit të ri në këtë Kuvend, ne do të shpërndahemi në çdo qytet dhe fshat të Shqipërisë, për të vazhduar betejën kundër së keqes, betejën pa kthim, deri në largimin e kësaj qeverie.

Dhe për të ndarë me njerëzit e thjeshtë një mesazh besimi, që ditët tona më të mira i kemi përpara

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :