Data : 16 02 2019
KryeTitujt :

Lulzim Basha: Nuk i mbyllim sytë dhe gojën para krimit e drogës

Lulzim Basha, kryetari i Partisë Demokratike, ka folur për protestën e zhvilluar sot në Tiranë të organizuar na opozita.

Ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se “në nuk i mbyllim sytë dhe gojën para krimit e drogës”.

Postimi i plotë:

Dielli për shqiptarët lind nga Perëndimi!

Qytetarët më pro europianë të Europës u ngritën sot kundër qeverisë më antieuropiane në Europë.

Ne nuk përulemi para autokracisë. Ne nuk i mbyllim sytë dhe gojën para krimit e drogës. Demokracinë, përparimin dhe stabilitetin mund ta garantojnë vetëm njerëzit e lirë dhe jo autokratët e korruptuar

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :