Data : 16 02 2019
KryeTitujt :

Lulzim Basha: Në 26 maj në shesh

Nga Partia Demokratike, pas një jave pritet të mbahet protesta e paralajmëruar  dhe opozita por ditën e sotme kryedemokrati Lulzim Basha, ka mbledhur në selinë e PD, krerët e degëve në Tiranë.

Ky takim vjen lidhur me përgatitjet për protestën e 26 majit, e parashikuar të mbahet para Kryeministrisë.

Paralajmërimi për protestën u dha këtë të premte nga kreu i opozitës Lulzim Basha.

Ai tha se nëpërmjet kësaj proteste do të kërkohet largimi i Edi Ramës dhe i qeverisë së lidhur me krimin dhe drogën.

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :