Data : 20 02 2019
KryeTitujt :

Iu gjetën në makinë 114 mijë euro, pranga dy shqiptarëve

 

Operacioni që u ndërmor nga zyrtarët e Agjencisë Doganore në bashkëpunim me Guardia di Finanza ka vënë në pranga dy shqiptarë, pasi iu sekuestruan 114 mijë euro të padeklaruara.  Mediat italiane raportojnë se pas hekurave përfundoi një shtetas 1542701049_Screenshot11nga Shqipëria dhe një nga Kosova, ndërsa emrat e tyre nuk bëhen të ditur.

‘Il quotidianoitaliano’ shkruan se shqiptarët po tentonin që t’i transportonin eurot jashtë Italisë.

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :