Data : 20 02 2019
KryeTitujt :

I kërkohet ”Amazon” të heqë artikujt me simbole sovjetike

Sipas  eurodeputetëve të Parlamentit Europian shpërndarja nëpërmjet platformës së shitjeve online të artikujve me simbole sovjetike ofendon viktimat e regjimit  dhe për këtë arsye ata kërkojnë heqjen e simboleve sovjetike.

fg-1Atsh shkruan se kërkesa që iu drejtua njeriut më të pasur në botë erdhi pasi gjiganti amerikan i shitjes me pakicë ”Walmart” u angazhua në shtator për të ndaluar shpërndarjen e veshjeve që kishin të stampuar simbole si çekiç apo simbolin draper.

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :