Data : 20 02 2019
KryeTitujt :

Hoteli i ri në formë kitare

Një hotel i ri në formë kitare dhe i lartë 138 metra me rreth 600 dhoma po ndërtohet në Florida.

Hoteli është pjesa kryesore e kompleksit prej 1.5 miliardë dollarësh që po ndërtohet në Hollywood Hard Rock, një projekt që do të përfshijë gjithashtu kazinonë më të madhe dhe një vend të ri argëtim.Ideja është dhënë që nga fundi i vitit 2006, tha James Allen, CEO i Seminole Gaming dhe kryetar i Hard Rock International.

auto_5652558-0-image-a-32_15410741077391541153993Kur të hapet për publikun, në vjeshtën e 2019, hoteli në formë kitarë do të përfshijë:

– 638 dhoma hoteli në kullën e kitarës, plus 168 dhoma në kullën e pishinës me pamje nga një zonë private.

– Një pishinë me kabina të stilit Bora Bora në qendër. Vilat private do të kenë qasje në pishinë dhe me shërbim shërbëtor. Zona do të përfshijë aktivitete sportive të ujit. Do të ketë gjithashtu një klub ditor dhe një zonë pishine private.

– 3,000 lojëra elektronike të reja, 193 lojëra në tryezë dhe një dhomë poker me 46 dhoma, që përbëjnë një zgjerim prej 30 për qind të kazinosë së kompleksit.

– 30 restorante të reja, sallone dhe bare.

– Një Spa e re 41.000 metra katrore.

-Një hapësirë për koncert prej 6,500 vendesh të Hard Rock Live, i cili do të strehojë një studio televizive dhe një qendër transmetimi të aftë për të organizuar shfaqje të çmimeve dhe ngjarje të tjera.

-21.000 metra katrorë të hapësirës së re të shitjes me pakicë.

– 120.000 metra katrorë të takimit dhe hapësirës së kongresit.

seminole_hard_rock_hotel_casino_hollywood_expansion_rendering_2-780x439

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Fundit