Data : 17 01 2019
KryeTitujt :

Greqi, policia zmbraps turmën me gaz lotsjellës

Sot, siç ishte paralajmëruar, dhjetëra protestues grek gjatë nënshkrimit të marrëveshjes për emrin mes Greqisë dhe Maqedonisë, tentuan ta thejnë kordonin policor dhe të hyjnë në perimterin e sigurisë së lartë ku nuk lejohej të qarkullojë askush që nuk është i akredituar.

Shihen protestuesit kur i afrohen policisë dhe fillojnë të shtyhen me ta, në tentativë për të hyrë në vendin ku po nënshkruhej marrëveshja.

Por policia nuk qëndroi duarkryq. E zmbrapsi turmën dhe më pas u lëshoi një sasi të madhe të gazit lotsjellës.

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :