Data : 16 02 2019
KryeTitujt :

E paimagjinuar, SHBA do të vendosë tarifa për importet e çelikut dhe aluminit nga Evropa

 

Sot, Administrata e presidentit amerikan Donald Trump njoftoi sot se SHBA do të vendosë tarifa për importet e çelikut dhe alumini nga Evropa, Kanadaja dhe Meksika, transmeton AP.

Sekretari amerikan i Shtetit për Tregti, Wealbur Ross, u tha gazetarëve se tarifat prej 25 për qind mbi importet e çelikut dhe 10 për qind mbi importet e aluminit do të hyjnë të premten në ora 5 të mëngjesit sipas kohës sonë

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :