Data : 20 02 2019
KryeTitujt :

Deputetja e PD Lindita Metaliaj: PS me arrestimet, goditje kundërshtarëve politikë

Deputetja e PD Lindita Metaliaj: PS me arrestimet, goditje kundërshtarëve politikë

Lindita Metaliaj

Deputetja e PD në qarkun e Fierit Lindita Metaliaj ka reaguar përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”. Ajo ka shkruar se Rama thoshte më herët: “nuk keni parë gjë akoma” dhe se kjo gjë po del e vërtetë, pasi kryeministri po godet në mënyrën më të egër kundërshtarët politikë, duke kryer arreste jashtë çdo lloj norme ligjore dhe duke thyer për çdo ditë Kushtetutën e Shqipërisë.

Statusi i saj:

Te dashur miq!

Cdo dite e me shume po e kuptojme premtimin e narkokryeministrit :

“Nuk keni pare gje akoma”!

Do te thote :

Varferi!

Papunesi!

Emigracion!

Krim!

Droge!

Korrupsion!

Pastrim parash!

Drejtesi e kapur!

Burg!

Por nuk e kishim menduar asnjehere qe gjuetia e kundershtareve politike ,te behej ne shkelje flagrante, antiligjore dhe antikushtetuese te se drejtes dhe lirive themelore te njeriut nepermjet arrestimit te kryebashkiakut te Lezhes z.Fran Frrokaj.

Lezha kerkon drejtesi te paanshme me shpresen dhe urimin per pafajesine e kryebashkiakut Frrokaj.

Ne kerkojme qe ligji te jete i barabarte per te gjithe, por nderkohe qe z.Frrokaj arrestohet per nje veper akoma te paqarte, ministri model i Rames , i perfshire ne trafik nderkombetar droge, eshte i lire me mbeshtetjen politike te Rames.

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :