Data : 21 02 2019
KryeTitujt :

Çfarë parashikohet këtë javë, reshje dhe ulje temperaturash

Mbi vendin tonë po mban mot me vranësira dhe reshje shiu në pjesën më të madhe të territorit.

moti-5-780x439Sipas sinoptikanëve të Meteoalb edhe java e ardhshme pritet të dominohet nga moti me reshje dhe temperatura të ulëta.

Sipas Meteoalb, vranësira dhe shira thuajse gjatë gjithë ditës do të ketë të hënën dhe të martën, por pjesërisht të mërkurën. Ndërkohë reshje dëbore në zonat e thella malore priten kryesisht të martën.

Pas të mërkurës parashikohet mot kryesisht i kthjellët, por i ftohtë.

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :