Data : 22 03 2019
KryeTitujt :

Biznesi vendas i bashkohet protestës, kundër taksës në Rrugën e Kombit

Biznesi vendas i bashkohet protestës, kundër taksës në Rrugën e Kombit

Pamje nga vendi i ngjarjes

Protestës së qytetarëve kuksianë para komisariatit të qytetit u është bashkuar edhe biznesi vendas.

Përmes një deklarate për shtyp, shoqata Biznesi për Biznesin kërkon lirimin e personave të ndaluar nga policisë dhe shpreh shqetësimin se protesta kundër pagesës në Rrugën e Kombit po përdoret për të frikësuar dhe persekutuar qytetarët e Kukësit.

Shoqata bën thirrje që të shmanget dhuna dhe ripërsërit qëndrimin e saj kundër tarifës së vendosur për të kaluar në Rrugën e Kombit.

“Kemi argumentuar që kjo taksë është e padrejtë, sepse paguhet. Rruga është ndërtuar me fonde publike dhe jo private”, thonë përfaqësuesit e shoqatës.

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :