Data : 16 02 2019
KryeTitujt :

“Bisha” e Trump shtang Kim Jong-un

 

 

Donald Trump ka shfrytëzuar rastin që gjatë takimit historik në samitin e shumëpritur në Singapor me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong-Un, që t’ia tregojë limuzinën presidenciale e cila njihet me emrin “Bisha”.

Trump dhe Kim sapo kishin përfunduar drekën, dhe duke dalë jashtë ishin ndalur për një moment te vetura e blinduar, të cilën deshi ta sheh lideri koreanoverior se si duket enterieri.

Videot e publikuara më poshtë shfaqin dy liderët duke iu afrua limuzinës gjigante, ku më pas pjesëtarët e Shërbimit Sekret hapin derën për të parë Kim se si duket nga brenda “Bisha”.

Por, duket se Kimit i ka bërë shumë përshtypje vetura presidenciale që kushton hiq më pak se 1.5 milion dollarë, dhe që është e dizajnuar t’i mbijetoj sulmit me granatë apo edhe ndonjë sulmi kimik.

“Bisha” apo “Cadillac One” është vetura me të cilën udhëton presidenti Trump, ndërkaq luksi dhe fuqia e madhe motorike duket se i kanë bërë përshtypje Kimit, i cili ishte kureshtar ta di se si duket kjo veturë.

 

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :