Data : 20 02 2019
KryeTitujt :

Ali Ahmeti besimtarëve ortodoksë: Gëzuar Pashkët

Maqedonia

 

Ahmeti uron besimtarët ortodoks për Pashkët

Ali Ahmeti

Të nderuar besimtar ortodoks, kam nderin që në emër të të gjithë neve pranë Bashkimit Demokratik për Integrim t’ju uroj festën e madhe të krishtere Pashkët, me dëshirat më të sinqerta për shëndet, bagëti e mbarësi për të gjithë ju.

Sot besimtarët e krishter ortodoks shënojnë Pashkët si një ndër festat më të mëdha krishtere ku gjejmë shpresën por edhe mundësinë shtesë për të shtruar dorën njëri tjetrin në frymën e dashurisë dhe solidaritetit ndërnjerëzor për të mirën e përbashkët.

Uroj që ju dhe familjet e juaja ta kalojnë këtë festë me shëndet të plotë, në harmoni familjare dhe miqësore si dhe me besim tek e nesërmja më e mirë e për të gjithë ne

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :