Data : 20 02 2019
KryeTitujt :

Doli numri i ri i Gazetës Labëria. Në këtë numër do lexoni:

Kryeredaktori:Albert Zholi

albert zholi
- Në vitin jubilar të Skënderbeut- nderim për artisten Adivie Sharofi Alibali
- Program pune i kryesisë së Shoqatës Kulturore Atdhetare “Labëria”, dega Tiranë

- Respekt e nderim kujtimit të intelektualit Guro Zeneli

Në Muzeun Historik Kombëtar buçasin “Bejka e Bardhë” dhe “Vajza e Valëve”

-Titulli Koncert i rrallë nga grupet polifonike të Himarës dhe Pilurit

- Ato duken se i kanë paraprirë regjistrimit të parë të këngës labe himariote nga Neço Muko

- Skënder Hasko, shkrimtari që ka lënë gjurmë

- FATI I FATE VELAJ
Nga Prof. Ago Nezha

-NJË MONOGRAFI ETNOGJUHËSORE PËR LABËRINË

-KUJDES ME TË SHKRUARIN E SHKRONJËS SHQIPE

- INTERVISTË/ Flet poetja dhe gazetarja Enrieta Sina:Ju tregoj takimet me Kadarenë, Agollin, Xhevahir Spahiun

Ndaje Artikullin me Miqte e Tu

Artikuj te Ngjashem :